mleko

  mleko

  Złote mleko z kurkumy ma niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. To forma naturalnego antybiotyku o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym, dezynfekującym i uśmierzającym ból. Poznaj właściwości kurkumy, przepis na złote mleko i efekty jego stosowania.

  Kawa piernikowa często pojawia się w menu kawiarni w sezonie jesienno-zimowym. To wspaniała alternatywa dla tradycyjnych mlecznych kaw, która pozwala zanurzyć się w atmosferę zbliżających się świąt. Sprawdź, jak przygotować piernikową kawę krok po kroku oraz jak zrobić przyprawę piernikową.

  Kawa z cynamonem jest napojem chętnie wybieranym przez osoby na diecie redukcyjnej. Wszystko przez połączenie składników wspomagających spalanie tłuszczu. Co więcej, kawa z cynamonem jest pachnąca i pyszna, dlatego odchudzające się osoby chętnie sięgają po nią również z powodu doznań zmysłowych.

  W senniku mleko stanowi bardzo dobry omen. Śniący nie musi się obawiać o kwestie finansowe oraz o sympatię innych ludzi – w tych aspektach wszystko pójdzie po jego myśli. Sen ten bywa także ostrzeżeniem przed ludźmi, którzy wykorzystują śniącego do osiągnięcia swoich celów.

  Cie­płe mleko uwa­żane jest od wie­ków za receptę na dobry sen. Warto wie­dzieć, że zamiast niego lepiej działa moon milk, czyli aro­ma­tyczne księ­ży­cowe mleko znane z ajur­wedy, tradycyjnej medy­cyny indyj­skiej, która roz­wi­nęła się już w sta­ro­żyt­no­ści.

  Mleko od wielbłąda ma mniej tłuszczu od mleka krowiego, smakuje jak kremówka i mimo że jest słodkie, zalecane jest chorym na cukrzycę. Jakie jeszcze ma zalety? O właściwości mleka wielbłądziego zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN dietetyk Annę Radowicką.

  Czy można podać dziecku mleko roślinne? O zdanie zapytaliśmy dietetyk Annę Radowicką, która w studiu Dzień Dobry TVN wyjaśniła nam zawiłości związane z mleczna dietą małego dziecka. Wedle najnowszych badań zaleceń żywieniowych maluchom nie powinno podawać się napoju ryżowego ze względu na zawarty w nim arsen. Co z innymi napojami roślinnymi? Czy tego typu mleka mają wartości odżywcze?

  "Proszę nie truć kaczki. Kaczka się chlebem truje. Rozdyma chleb kaczkę od środka!" - wbrew pozorom to wołanie Filipa Chajzera nie ma nic wspólnego z polityką, a jest wyrazem jego troski o zdrowie pływających po polskich stawach i rzekach kaczek oraz kaczorów. Jeśli nie chlebem, to czym karmić kaczkę? Odpowiedzi na to pytanie dziennikarz Dzień Dobry TVN poszukał w kaczakomacie...

  Pewna Amerykanka przewoziła w bagażu podręcznym butelki z mlekiem ściągniętym z piersi. Mleko było przeznaczone dla jej małego dziecka. Celnicy na lotnisku Heathrow kazali jej wyrzucić butelki. Czy mieli do tego prawo? W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Rzecznika Prasowego Lotniska Chopina w Warszawie Przemysława Przybylskiego. Dowiedzieliśmy się również od niego, jakie zasady obowiązują w przypadku przewożenia w samolocie płynów. Drugim naszym gościem była Aleksandra Dengo - mama 15-miesięcznego malucha. Czy ona była w podobnej sytuacji, jak pasażerka ze Stanów Zjednoczonych?

  Dziennikarz postanowił odpocząć od miejskiego zgiełku i udał się na Podlasie. Kuba dotarł aż do wsi Koryciny, nieopodal Siemiatycz. Ile czasu zajął mu dojazd z Warszawy? Co go tu zachwyciło? Jaką magiczną miksturę przygotował Jakub Porada? Czy udało mu się wydoić krowę? I dlaczego trafił na listę wrogów Pani Maciory?

  W Polsce obowiązkowy nie tylko na kaca. Idealny do ziemniaczków i jajka sadzonego. Czy Amerykanie znają kefir? Przeprowadziliśmy sondę na ulicach Manhattanu. Zobaczcie, co Amerykanie definiują jako kefir oraz jak wymawiają to słowo?

  Jakie mity utrwaliły się przez lata odnośnie karmienia piersią? O faktach i mitach dotyczących karmienia piersią rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN, konsultantką laktacyjną, Anną Komaszyńską. Co najszybciej uczula matki i dzieci? Kiedy zacząć dokarmiać dziecko?

  Publiczność pokochała ją za naturalność i szczerość. Planuje nigdy nie zejść ze sceny. Muzyka to jej największa miłość. Czy spełniła już wszystkie swoje marzenia? Co słychać u Sabiny? O tym, poza aromatycznymi potrawami, w kuchni Dzień Dobry TVN- Sabina Jeszka!

  Kefir, jogurt, maślanka, mleko i inne produkty mleczne. Kapusta kwaszona i ogórki kiszone. To najpopularniejsze źródła dobrych bakterii. Jakich szczepów bakterii szukać? W jakich ilościach produkty te powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie? Za co odpowiedzialne są „dobre bakterie” i czym skutkuje ich niedobór? Gościem Dzień Dobry TVN była dietetyczka Agnieszka Piskała.

  Wszyscy dobrze się bawili na wielkim, greckim weselu:) Tym razem Mikołaj udał się do małego gospodarstwa polskiego Greka. Jak przebiega proces tworzenia takiego sera? Po czym rozpoznać prawdziwą fetę? W studiu Dzień Dobry TVN Mikołaj Rey opowiedział o niewątpliwych walorach smakowych tego sera. Można go grillować, idealny do sałatek, można zapiec i panierować. A w jaki sposób Wy przyrządzacie fetę?

  Czym objawia się nietolerancja laktozy? Jaki produktów nie powinny spożywać osoby z nietolerancją laktozy? Czym można zastąpić mleko w diecie? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN alergologa dr Piotra Dąbrowieckiego.

  Motywem przewodnim w kuchni Andrzeja Polana było mleko, ale nie tylko krowie. Dla osób uczulonych na laktozę przygotował także mleko ryżowe i migdałowe. Udowodnił również, że mleko da się połączyć z mięsem, a dokładnie z łopatką wieprzową. Ponadto na stole pojawiały się: mleczne risotto z owocami oraz kiwi, banan, pomelo z kruszonką owsianą, orzechami pekan i jogurtem. Smacznego!

  Czas świąt, a potem sylwestra, to trudny okres dla naszych żołądków. Po pełnym dobrobytu okresie czas na detoks! Bądźcie milsi, niż ostatnio, dla swoich wnętrzności :) i wypróbujcie zbawiennego wpływu na nasz organizm takich produktów jak: pietruszka, mleko migdałowe, pomarańcze i rosół. Smacznego!

  "Krowa, która dużo ryczy mało mleka daje". Jednak to przysłowie zupełnie nie pasuje do naszej mućki! Krasula wygrała konkurs na mlekodajną krowę! Ile oddała litrów białego napoju?

  Modyfikowane czy krowie? Polskie mamy ogarnął szał na punkcie zdrowego jedzenia! Czy to prawda, że, do pewnego roku życia, mleko krowie jest szkodliwe dla dziecka? Ile cukru jest w mleku krowim, a ile w modyfikowanym?

  Jak to jest z krowim mlekiem - pić czy nie pić? - Normy mówią, że małe dzieci do lat trzech nie powinny tego mleka pić, bo jest tam dużo białka i składników mineralnych dla ich maleńkich nerek i mogłyby je obciążyć. Natomiast powyżej trzeciego roku życia nie ma specjalnych przeciwwskazań - wyjaśnia w Dzień Dobry TVN dietetyk Alicja Kalińska. Co mogą zrobić ci, którzy nie tolerują laktozy? Czy dziecko, które nie pije mleka będzie miało słabe kości i zęby? Mleko do kawy ma sens?