Newsy

Przed nami załamanie pogody. IMGW: "Dużo niższa temperatura, opady deszczu ze śniegiem"

Newsy

śnieg, zima, parasol

Od kilku dni aura nas rozpieszcza - świeci słońce, jest ciepło, termometry wskazują nawet 16 stopni Celsjusza. Jednak synoptycy nie mają dobrych wieści. Najnowszy komunikat IMGW zapowiada zdecydowane ochłodzenie, a nawet śnieg. Sprawdź, gdzie będzie najzimniej.

Załamanie pogody

Ze względu na front atmosferyczny, za którym do kraju napłynie naprawdę zimne, arktyczne powietrze, spodziewane jest kolejne załamanie pogody - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W czwartek rano temperatury mogą spaść nawet do 1-2 stopni Celsjusza.

- Ledwie zaczęliśmy cieszyć się cieplejszymi dniami i temperaturą w okolicach 15-20 stopni Celsjusza, a pogoda szykuje dla nas kolejną, niezbyt miłą niespodziankę - poinformował IMGW w swoim najnowszym komunikacie prasowym.

- Niestety od kilku dni obserwujemy, że modele numeryczne wyjątkowo zgodnie prognozują ponowne ochłodzenie w połowie tego tygodnia. Stanie się to za sprawą układu niskiego ciśnienia, który znad Skandynawii przemieści się nad Bałtyk. Będzie mu towarzyszył front atmosferyczny, za którym napłynie naprawdę zimne, arktyczne powietrze - czytamy.

IMGW: załamanie pogody w czwartek

W środę w całym kraju ma być jeszcze dość ciepło. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 14-16 stopni Celsjusza - oprócz terenów nadmorskich i podgórskich, gdzie termometry wskażą do 10-12 stopni Celsjusza. Na wschodzie, w centrum i na południu kraju możemy spodziewać się burz z przelotnym deszczem i niewielkim gradem.

- Niestety już w środę późnym wieczorem w okolice Szczecina zbliży się wspomniany chłodny front, który stopniowo będzie przemieszczał się w głąb kraju - poinformował Instytut.

W czwartek rano front będzie już w centralnej Polsce, a ciepłe powietrze pozostanie jedynie na krańcach wschodnich.

- Za frontem znacznie się ochłodzi, ponieważ powietrze pochodzące z Arktyki to nic innego jak dużo niższa temperatura, opady deszczu, a także deszczu ze śniegiem. W górach będzie to śnieg - podkreśliło IMGW.

Prognoza pogody na czwartek 22 kwietnia 2021 r.

W czwartkowy poranek na zachodzie kraju temperatura spadnie do 1-2 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie jeszcze na wschodzie, gdzie można spodziewać się temperatur w okolicy 6 stopni. W dzień temperatura wzrośnie do 5 stopni na wybrzeżu, 8 stopni na zachodzie i w centrum oraz 12 stopni na południowym wschodzie, gdzie możliwe też będą burze.

Zgodnie z prognozą IMGW po przejściu frontu, oprócz przelotnych opadów deszczu, w czwartek gdzieniegdzie mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem. Nad morzem wzrośnie prędkość wiatru, w porywach do 75 km/h.

Gdzie pojechać na majówkę? "Niektóre kraje nie wymagają żadnych zaświadczeń czy testów". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Luzowanie obostrzeń. Nieoficjalnie: co się zmieni?

Najwyższą emeryturę w Polsce otrzymuje kobieta. Wysokość świadczenia robi wrażenie

Spis powszechny kolejną okazją do wyłudzenia danych. Ekspert radzi, jak nie dać się oszukać

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości