Newsy

Lekarze odesłali rodzącą ze szpitala, dziecko przyszło na świat w łazience. "Dziewczynka nie oddychała"

Newsy

Josef Pichler/Pixabay

Pani Karolina zaczęła odczuwać bóle porodowe i zgłosiła się do szpitala w Wejherowie. Tam została zbagatelizowana, lekarze nie byli przekonani, że zaczęła rodzić i ją odesłali do domu. Dwie godziny później, kobieta urodziła córkę w łazience. Noworodek nie oddychał.

Pani Karolina przyjechała do Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie z regularnymi skurczami, które pojawiały się mniej więcej co osiem minut. Jeszcze w domu odeszły jej wody. Po godzinie spędzonej w szpitalu, gdy skurcze były coraz silniejsze i częstsze, usłyszała od lekarza, że to jeszcze nie poród i została odesłana do domu. Tam, na podłodze w łazience urodziła córeczkę.

Wejherowo. Rodząca kobieta odesłana ze szpitala

Po przyjeździe do szpitala pacjentkę podłączono do KTG i stwierdzono, że poród jeszcze się nie rozpoczął.

- Moim zdaniem to KTG było źle podłączone, dlatego nie pokazywało żadnych skurczy - powiedziała Polsat News świeżo upieczona mama. Wspomina, że lekarz nie dowierzał jej, że ma skurcze, że odczuwa ból. "To nie jest wcale odejście wód, tylko jest to infekcja" - miała od niego usłyszeć. Pani Karolina została odesłana do domu. Dwie godziny później na świat przyszło jej dziecko.

- Poczułam skurcze parte i padłam tutaj, na kolanach - kobieta wskazuje podłogę łazienki w swoim domu. - To jest miejsce narodzin mojego dziecka, ta podłoga - dodaje.

Kobieta urodziła córkę w łazience

Dziewczynka po urodzeniu nie oddychała , jednak jej mama wiedziała, co zrobić:

- Urodziła się w zielonych wodach, była owinięta pępowiną, miała zalegającą wydzielinę w drogach oddechowych - wspomina pani Karolina. Kobieta usunęła pępowinę i wydzielinę, rozpoczęła masaż, który wykonywała aż do momentu, w którym noworodek zaczął płakać. Gdy to się stało, kobieta odetchnęła z ulgą. Na szczęście znała zasady pierwszej pomocy, ale gdyby było inaczej lub gdyby wpadła w panikę, ta historia mogłaby się skończyć inaczej.

Jak podaje Polsat News, szpital nie komentuje spraw y, bo nie wpłynęła do niego żadna oficjalna skarga.

Jak skompletować wyprawkę dla noworodka? Swoimi radami podzieliły się Lara Gessler i Justyna Szyc-Nagłowska. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Utrzymanie dziecka w Polsce kosztuje coraz więcej. Ile średnio pieniędzy wydają rodzice i opiekunowie?

Pfizer zaczyna testy szczepionki na niemowlakach. Również w Polsce

Kobieta urodziła dziesięcioraczki. To rekord świata

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: Polsat News, gazeta.pl

Pozostałe wiadomości