kobieta w ciąży

  kobieta w ciąży

  Jakie są objawy choroby? Jak można się zakazić? Czy grozi nam epidemia?

  Zasady nie są jednoznaczne. Co na to duchowni?

  Połowa ciąży za tobą – to już 24 tydzień. Który to miesiąc? Ile powinno ważyć dziecko? Wyjaśniamy.

  "Kobiety, które ćwiczą, łatwiej przechodzą poród".

  Twoje dziecko wciąż rośnie i nabiera sił, które będą mu potrzebne po przyjściu na świat. To już 23. tydzień ciąży – czas, kiedy Twój brzuszek cały czas się powiększa, a Ty odczuwasz nowe dolegliwości z tym związane – przede wszystkim ból pleców. Każda mama jest ciekawa, jak rozwija się dziecko w 23. tygodniu ciąży, czy możliwy jest poród w 23. tygodniu ciąży i jak wygląda dziecko obecnie.

  "Zapal znicz, by uczcić jej pamięć".

  "Jest ustawa antyaborcyjna, która nie daje możliwości usunięcia ciąży".

  Suchość w pochwie w ciąży dotyczy dużej liczby kobiet. Dla większości jest to jednak dolegliwość bardzo krępująca. Obecnie na rynku farmaceutycznym istnieje wiele wyrobów medycznych, takich jak lubrykanty, dzięki którym łatwo można sobie poradzić z tym problemem.

  "Nie powinniśmy go lekceważyć".

  Pani Barbara została potrącona na przejściu dla pieszych. Nie była na nim sama. Na szczęście wózek z 3-letnim synkiem udało się w porę odepchnąć. I to nie wszystko. Kobieta była w szóstym miesiącu ciąży, nienarodzonej córki nie udało się uratować. Dziennikarze "Uwagi!" postanowili przyjrzeć się sprawie. Jakie były kulisy tragicznego wypadku?

  Tylko kobiety w zaawansowanej ciąży wiedzą, jak dużą trudność mogą sprawić im nawet najprostsze domowe obowiązki. Pewna tiktokerka postanowiła pokazać mężowi, z czym mierzy się na co dzień. Przywiązała mu dynię, która miała imitować duży brzuch, i kazała wykonać kilka błahych czynności. Jak sobie poradził?

  Naukowcy podpowiadają, kiedy przyjąć preparat.

  "Błędne decyzje, które niestety się zdarzają".

  "Kobiety traktuje się jak przedmioty".

  "Oddział jest pełen".

  "Kocham Cię mamusiu, nie mogę uwierzyć, że umarłaś".

  "Lekarze nie mogą obawiać się podejmowania oczywistych decyzji".

  "Cieszmy się, że natura zrobiła swoje".

  Rodzina zawiadomiła prokuraturę.

  Dopadło Cię przeziębienie w ciąży? Domowe sposoby pomogą walczyć z wirusami. Poznaj leczniczą moc ziół i owoców.

  Kobiety w ciąży powinny dbać nie tylko o to, co jedzą, ale również o to, co piją. Oczywisty jest zakaz spożywania alkoholu. Co jednak z kawą? Wiele przyszłych mam nie wyobraża sobie rezygnacji z tego napoju, jednocześnie jednak obawia się o zdrowie swojego dziecka. Czy kofeina w ciąży rzeczywiście jest szkodliwa i należy jej unikać? Czy kawa bezkofeinowa w ciąży jest dobrą alternatywą dla mam gustujących w tym napoju?

  Anna Dereszowska przez kilka miesięcy trzymała w tajemnicy fakt, że jest w ciąży. Jednak od kiedy pochwaliła się, że wraz z ukochanym spodziewają się dziecka, chętnie pokazuje swoje zdjęcia z zaokrąglonym brzuchem. Na najnowszej fotografii widać, że jest już naprawdę duży.

  Chińska firma BGI produkująca testy prenatalne zbiera dane genetyczne kobiet w 50 krajach, w tym w Polsce. Jak zachwala, można dzięki nim uniknąć amniopunkcji. Jednak zdaniem Amerykanów, duża baza DNA może być wykorzystywana przez chińską armię do stworzenia genetycznie ulepszonych żołnierzy. Jak to możliwe?

  Ashley Graham zaskoczyła miliony fanów na całym świecie, gdy podzieliła się w mediach społecznościowych wspaniałą wiadomością. Modelka XXL pokazała piękne zdjęcie i zdradziła, że już za kilka miesięcy zostanie po raz kolejny mamą.

  Alicja Hunek jest doświadczoną wrotkarką i swoje umiejętności z chęcią prezentuje użytkownikom TikToka. Kiedy po zajściu w ciążę nie przestała jeździć, internauci zaczęli ją krytykować. Jak powiedziała redaktorce serwisu dziendobry.tvn.pl, była "w szoku", gdy zobaczyła negatywne komentarze.

  Sukienki ciążowe na lato to ubrania, które w ciepłym sezonie znajdą się w szafie prawie każdej ciężarnej. Są niezwykle wygodne, najczęściej regulowane. Pozwalają kobiecie czuć się komfortowo w błogosławionym stanie. Przy tym prezentują cały kalejdoskop wzorów i kolorów, dzięki czemu każda ciężarna znajdzie coś dla siebie.

  Zachcianki ciążowe to temat, o którym krążą mity nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Połączenie bigosu z truskawkami, ogórków kiszonych z czekoladą czy dżemu z żółtym serem może zadowalać przyszłe mamy. Jednak czy jest to zdrowe? O tym porozmawialiśmy z dietetyk kliniczną, Pauliną Ihnatowicz.

  Co dziesiąta kobieta zmaga się z zaburzeniami w czasie ciąży. Obecne metody diagnozowania nie są wystarczające, żeby zidentyfikować wszystkie komplikacje. Teraz naukowcy znaleźli sposób, by przewidzieć je już na bardzo wczesnym etapie ciąży. Chodzi o poziom hormonów w łożysku.

  Pani Karolina zaczęła odczuwać bóle porodowe i zgłosiła się do szpitala w Wejherowie. Tam została zbagatelizowana, lekarze nie byli przekonani, że zaczęła rodzić i ją odesłali do domu. Dwie godziny później, kobieta urodziła córkę w łazience. Noworodek nie oddychał.

  Agnieszka Włodarczyk w styczniu ogłosiła w mediach społecznościowych, że spodziewa się dziecka. Od tego czasu aktorka zamieszcza posty, które często wywołują gorące dyskusje internautów. Najnowszy wpis został opublikowany z taką właśnie intencją. Dotyczy intymności i potrzeby zachowania granic kobiety w ciąży. Jakich pytań nie chce słyszeć przyszła mama?