Newsy

Wystartował plebiscyt Warszawianka Roku 2021. Do kiedy można zgłaszać nominacje?

Newsy

Edwin Remsberg

W poniedziałek wystartował plebiscyt Warszawianka Roku 2021. Jest to plebiscyt honorujący kobiety, które swoją działalnością społeczną lub zawodową w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju i promowania stolicy. Tytuł może otrzymać każda kobieta – to warszawiacy decydują, kto go otrzyma.

Pandemia COVID-19 wpłynęła na każdą dziedzinę naszego życia. Szczególną rolę w tym okresie odegrały kobiety. To one stanęły na pierwszej linii frontu walki z wirusem – w szpitalach, domach opieki, a także w życiu codziennym. Ich indywidualne doświadczenia i determinacja sprawiły, że zeszłoroczna Warszawianka Roku zmieniła formułę - mówiła podczas konferencji prasowej związanej ze startem tegorocznej edycji plebiscytu Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy.

Warszawianka Roku - jak będzie wyglądał plebiscyt w tym roku?

Jak dodała, zeszłoroczna kampania, która zastąpiła plebiscyt, jest jednak pewną wyrwą w jego ciągłości. - Teraz chcemy zaakcentować to, co wynikło z niej dobrego: nadzieję, którą stworzyły dla nas warszawianki. Motyw przewodni to pretekst do rozmowy o tym, kto i co daje dziś nadzieję warszawiakom - podkreśliła. Nadzieja jest też motywem przewodnim tej edycji.

Ewa Malinowska-Grupińska, Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy, mówiła z kolei o tym, że obrady kapituły bywają dosyć burzliwe, bo każdy ma swoje bohaterki, gdyż Warszawa jest niesłychanie różnorodnym miastem. - Z roku na rok obserwuję zmieniające się tematy, inne preferencje. Bardzo jestem ciekawa, czy ten rok zdominują tematy związane z szeroko rozumianą pandemią - zauważyła.

Warszawianka Roku - kiedy poznamy nominowane?

Tegoroczna edycja ma pięć etapów. Do końca czerwca trwa etap nadsyłanie zgłoszeń do plebiscytu. Następnie między 7 i 9 lipca będą obrady kapituły, a 20 września zostaną ogłoszone nominacje. Między 20 września a 22 października odbędzie się głosowanie, które zwieńczy gala wręczenia nagród, którą zaplanowano na 8 listopada. Głosować będzie można przez Internet za pośrednictwem strony internetowej Warszawianka Roku lub karty do głosowania, dostępnej na stronie internetowej lub w siedzibie organizatora.

Zobacz też:

Kasia Tusk w ciąży. Teściowa zdradziła tajemnicę: "Jakże to wieści szybko się roznoszą"

Zadłużone hotele czekają na turystów. Ile wydamy na wyjazd w długi czerwcowy weekend?

Chiny znoszą kontrowersyjne przepisy. Ile dzieci będą mogły mieć chińskie małżeństwa?

Zobacz wideo: "O matko! Widzę stopę". Pierwsza na świecie mumia w ciąży odkryta przez polskich naukowców

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości