plebiscyt

  Podczas gali finałowej poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Wśród nich znalazły się prowadzące Dzień Dobry TVN. Kto jeszcze odebrał statuetkę?

  Gala XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku za nami. Wydarzenie organizowane jest przez fundację Sukcesu Pisanego Szminką. W tym roku spłynęła rekordowa liczba zgłoszeń, a obrady jury, po raz pierwszy od czasów pandemii odbyły się w normalnym trybie. Kto dostał statuetkę?

  Do piatku, 31 stycznia 2021 roku, można było oddawać głos na 11. edycję plebiscytu na Słowo Roku. W konkursie oddano 3300 głosów, a dominującym tematem była... pandemia koronawirusa. Jakie słowo wygrało? Jakie ze sobą konkurowały?

  Żona: "Kochanie, dla mnie jesteś najlepszy!".

  Czy należy zwracać innym uwagę?

  Pod koniec roku Wydawnicto Naukowe PWN organizuje plebiscyt na młodzieżowe słowo roku, co ma miejsce już od wielu lat. Niedawno zakończył się pierwszy etap i wytypowanych zostało 20 finałowych słów, na które można głosować. Do kiedy odbywa się plebiscyt i jakie słowa znalazły się w finałowej dwudziestce? Odpowiadamy!

  Irena Szewińska została sportowcem stulecia w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego". To jedna z najwybitniejszych lekkoatletek w historii. Nominowani w tej kategorii byli także m.in. skoczek narciarski Adam Małysz oraz piłkarz Robert Lewandowski.

  W poniedziałek wystartował plebiscyt Warszawianka Roku 2021. Jest to plebiscyt honorujący kobiety, które swoją działalnością społeczną lub zawodową w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju i promowania stolicy. Tytuł może otrzymać każda kobieta – to warszawiacy decydują, kto go otrzyma.

  Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata 2020 w plebiscycie FIFA. W głosowaniu wyprzedził Portugalczyka Cristiano Ronaldo i Argentyńczyka Lionela Messiego. Gratulujemy!

  W 2020 roku nie zostało wyłonione Młodzieżowe Słowo Roku. Kapituła poinformowała, że nadesłane propozycje są sprzeczne z regulaminem plebiscytu. Jury jednak zdecydowało się wyróżnić słowo "tozależyzm". Jakie są kulisy tych decyzji?

  Robert Lewandowski odniósł niezwykły sukces - został zwycięzcą plebiscytu na Piłkarza Roku UEFA za sezon 2019/20. W finałowej trójce nominowanych byli także niemiecki bramkarz Manuel Neuer i Belg Kevin De Bruyne. Reprezentant Polski został uznany także za najlepszego napastnika.

  Dziewiąta edycja Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności została rozstrzygnięta. W kategorii Społeczeństwo nagrodę otrzymała aktorka Joanna Brodzik, w kategorii Zdrowie laureatem został prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak, a honorową gwiazdę dobroczynności otrzymał reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Kto jeszcze został wyróżniony? Gratulujemy laureatom i nominowanym. To wydarzenie współprowadziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Marcin Prokop ujawnił dziś w Dzień Dobry TVN mroczną tajemnicę redakcji. Filip Chajzer i Bartek Jędrzejak są razem... nominowani do Telekamery w plebiscycie Tele Tygodnia 2018! :-) Bartek Jędrzejak jest najprawdopodobniej najlepszym prezenterem pogody w Polsce, a Filip Chajzer jest najbardziej szalonym reporterem. Głosowanie potrawa do 25 stycznia. Glosujemy i trzymamy za Was kciuki! :-)

  Nasz prezenter Bartek Jędrzejak został nominowany w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia 2018 w kategorii: Prezenter pogody, a dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer w kategorii: Nadzieja telewizji. Głosujmy na nich! Głosowanie potrwa do 25 stycznia 2018 roku i odbywać się będzie za pomocą SMS-ów. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie Telekamer odbędzie się 12 lutego 2018.

  Już po raz dwudziesty ogłoszono wyniki plebiscytu Telekamery. Wśród laureatów znaleźli się: Anita Werner (wygrała w kategorii: Prezenter informacji), Martyna Wojciechowska (wygrała w kategorii: Osobowość Telewizyjna) i Agustin Egurrola (wygrał w kategorii: Juror). Jakie emocje im towarzyszyły podczas wczorajszej gali? Jakie mają plany zawodowe? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Martynę i Agustina.

  Ruszyła ósma edycja plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności. Wśród nominowanych są: wokalistka Honorata Skarbek, aktor Mateusz Damięcki i prezenter pogody DDTVN Bartek Jędrzejak. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli o akcjach charytatywnych, w które się zaangażowali. Co daje im pomaganie? Co powiedzieliby osobom, które zarzucają pomagającym gwiazdom, że przez tego typu akcje lansują się?

  Pamiętacie Aleksandra Dobę, podróżnika, który - jako jedyny na świecie - opłynął kajakiem Ocean Atlantycki? Właśnie to osiągnięcie wzbudziło podziw głosujących w plebiscycie na podróżnika roku 2015 „National Geographic People’s Choice Adventurer of the Year”. Ile osób głosowało na Polaka? Kogo pokonał? Co poczuł, kiedy dowiedział się o zwycięstwie? Jak dźwiga swoją popularność? Z podróżnikiem rozmawiała prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska. Gratulujemy Panie Aleksandrze!

  Z laureatką plebiscytu "Ludzie Wolności" Krystyną Jandą spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN. Czy to ważna dla Jandy nagroda? Dlaczego, odbierając tę nagrodę, szczególnie dziękowała Andrzejowi Wajdzie? Na ile postać Agnieszki z "Człowieka z marmuru" wpłynęła na postawę Krystyny Jandy w życiu? Czym dla Jandy jest wolność?

  Czym były dla Krystyny Jandy pierwsze wolne wybory? Co zmieniło się w jej życiu po 1989 roku? Kto zdaniem wybitnej aktorki i reżyserki ma szczególne zasługi w rozwoju, promocji i propagowaniu polskiej kultury i, kto zasługuje na tytuł "Człowieka Wolności"? Tego dowiecie się już w najbliższą sobotę! Bądźcie z Dzień Dobry TVN od 8:30! Program poprowadzi Magda Mołek i Marcin Meller.

  Jakie gadżety lubią najbardziej mężczyźni? Jakie "zabawki" kręcą dużych chłopców? O tym rozmawialiśmy z studiu Dzień Dobry TVN z jurorami plebiscytu "Męska rzecz": motocyklistą Jakubem Przygońskim i dziennikarzem Rafałem Jemielitą. Co tym razem zaskoczyło Rafała, a na jakie gadżety zwracał uwagę Jakub?