Newsy

Pogoda na wtorek: dużo słońca i mało opadów

Newsy


Na wtorek synoptycy zapowiadają poprawę pogody. Deszcz tylko na Pomorzu Zachodnim oraz na wybrzeżu. Na termometrach od 17 stopni C w Szczecinie do 21 stopni C w Rzeszowie.

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia i Centralna pozostanie w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Europa wschodnia będzie w zasięgu wyżu znad Rosji. Polska będzie na skraju głębokiego i rozległego niżu z ośrodkiem głównym nad Morzem Północnym. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie zacznie rosnąć.

Pogoda we wtorek, 6 października 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na zachodzie słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. C do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Bieszczadach oraz w Beskidzie Śląskim i Żywieckim porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach do 80 km/h i w Sudetach do 90 km/h.

W nocy na wschodzie kraju zachmurzenie małe i tam nad ranem gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna od 7 st. C do 12 st. C. Wiatr na wschodzie słaby, na pozostałym obszarze na ogół umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Beskidzie Śląskim i Żywieckim porywy wiatru do 70 km/h, w Bieszczadach, Sudetach i Tatrach do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 6 października 2020 r.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane okresami wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Lokalnie burze z gradem. Suma opadów w burzach do 20 mm. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, nad ranem rozpogodzenia. Temperatura minimalna 10 st. C. Wiatr umiarkowany, początkowo w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni.

Zobacz też:

Borówka amerykańska - super food także dla naszej skóry

Czy szkoły zostaną zamknięte? "Zamykanie uczniów w domach nie jest najlepszym rozwiązaniem"

Horoskop na październik. "Miesiąc wielkiej mody i oszczędzania!"

Autor: Jola Marat

Pozostałe wiadomości