Horoskop

Horoskop na październik. "Miesiąc wielkiej mody i oszczędzania!"

horoskop

sarayut Thaneerat/Getty Images

Horoskop

Horoskop na październik. "Miesiąc wielkiej mody i oszczędzania!"

horoskop

sarayut Thaneerat/Getty Images

Co czeka nas w październiku? Przepowiedniami dla każdego znaku zodiaku i kalendarzykiem planetarnym podzieliła się z nami astrolog Merkurja. 

Horoskop na październik

Nazwa dziesiątego miesiąca w roku nawiązuje do fruwających na wietrze paździerzy, czyli części łodyg lnu, które w tym okresie młócono. W dawnej Polsce w tym czasie rozpoczynano cykl produkcji nowych tkanin. Kiedyś nie było sztucznych materiałów tekstylnych, zatem wytwarzanie wełny i lnu w naszym rejonie geograficznym stanowiło bardzo poważne zadanie, bo tylko z tych surowców można było wytworzyć odzienie. Uprawa lnu była na tyle istotna, że na jego cześć nazwano jeden z miesięcy. Październik to inaczej również paździerzec, pościernik bądź winnik.

W rozpoczynającym się właśnie miesiącu mamy szansę, aby dobrze przygotować się do nadchodzącej zimy. Do czasu pobytu Słońca w znaku Wagi (23.10) warto przeprowadzić wymianę garderoby, sprawdzić szafy i szuflady, zrobić niezbędne zakupy, oddać stare ubrania i zaopatrzyć się w nowe, modne akcesoria. Październik zwany bywa również miesiącem oszczędzania – od 23.10 Słońce wkracza do znaku Skorpiona i staniemy się bardziej wyczuleni na sprawy materialne oraz stan swojego konta.

Trudnych sytuacji może przysporzyć nam wyjątkowo aktywny i bardzo widoczny na październikowym niebie Mars! Czerwona Planeta znajduje się blisko Ziemi i świeci coraz jaśniej, a jej agresywny wpływ objawi się między 9-16 października. Wtedy złość i pragnienie wojny będą wyjątkowo silne, możemy mieć do czynienia z kilkoma militarnymi prowokacjami i incydentami z energią jądrową w tle.

Nie martwmy się, ludzi dobrej woli jest więcej, więc nawet te trudne klimaty powoli powinny się rozładowywać.

Do pozytywnych wydarzeń będzie należeć z pewnością Księżyc Obfitości, czyli Dyniowa Pełnia Księżyca, która w tym roku wypadnie w samo Halloween czyli 31.10 i będzie nas zachęcać do wyjątkowych zabaw z tym warzywem.

O tym, jakie ciekawe wydarzenia czekają na niebie w tym miesiącu w telegraficznym skrócie poniżej.

Kalendarzyk planetarny

4.10 - Pluton wychodzi z ruchu wstecznego, zadawnione trudne konflikty i spory zaczną zmierzać do ostatecznych rozwiązań.

9.10 - Kwadratura Marsa z Plutonem. Trudny, niepokojący układ na niebie. Będziemy walczyć o dominację i swoje interesy, nawet za wszelką cenę. Incydenty militarne, duża nerwowość.

14.10 - Merkury wchodzi w ruch wsteczny, w którym pobędzie do 3. listopada. W tym czasie warto sprawdzać dokumenty kilkakrotnie. Będziemy bardziej podatni na pomyłki oraz próby oszustwa i wyłudzeń.

16.10 - Nów Księżyca w znaku Wagi – będziemy skłonni do ulegania manipulacjom oraz prób zawarcia ,,fałszywego pokoju’’. Nów w Wadze sam w sobie byłby dość przyjemny, ale niestety towarzyszy mu kwadratura Słońca z Plutonem, która pobudza do walki.

18.10 - Opozycja Wenus z Neptunem, kwadratura Słońca z Saturnem. Dzień pełen pomyłek, niedomówień, plotek i utrudnień. Uważajmy, bo niedopatrzenie może nas sporo kosztować.

19.10 – Kwadratura Masa z Jowiszem, trygon Wenus z Jowiszem. Dzień ogromnych wyzwań i wielkiej energii. Dzisiaj łatwo będzie przeliczyć się z siłami, zadziałać ze zbytnim optymizmem, spalić coś na panewce.

31.10 - Pełnia Księżyca w znaku Byka. W tym dniu warto zadbać o swoje finansowe bezpieczeństwo, wykonać rytuały przyciągające bogactwo i obfitość, przeliczyć oszczędności, pomyśleć o materialnym bezpieczeństwie.

Rady dla zodiaku

Baran

Twój patron Mars jest w tym miesiącu nieobliczalny. Uważaj szczególnie 9.10 i 16.10! Ktoś będzie chciał wpuścić cię na złe tory, sprowokować, dać upust złym emocjom lub wciągnąć cię w swój konflikt. Trzymaj swoją gorącą krew na wodzy. Dobre informacje i duży rozmach czekają cię 19.10.

Byk

Pozytywne chwile, sukcesy zawodowe, dopięcie spraw na ostatni guzik czekają cię dopiero na sam koniec miesiąca. Do tego czasu będziesz się miotać i denerwować na próżno. Po 23.10 zmiana klimatu na bardzo sympatyczny. Wisienka na torcie w postaci spełnionego marzenia 31.10 - w dniu Pełni Księżyca w twoim własnym znaku.

Bliźnięta

Nie igraj z ogniem, bo możesz się mocno poparzyć! W ciągu najbliższych dni przygotowuj się przed czasem, miej kilka planów awaryjnych, nie zostawiaj niczego na ostatnią chwilę. Twój patron Merkury od 14.10, aż do 3. 11 będzie skory do figli i psot. Szanse na konstruktywne rozmowy o finansach przyniesie Nów w Wadze 16.10.

Rak

To zdecydowanie nie będzie twój ulubiony miesiąc. Na utrudnienia i jazdę pod górkę musisz się nastawić aż do 23.10. Wojujący Mars, którego wpływu nie lubisz, oraz Nów w Wadze (16.10) kompletnie wybiją cię z równowagi. Będziesz musiał zagryzać wargi i poddawać się temu co daje los. Pod koniec miesiąca nagła zmiana energii! Zrobi się lekko, sympatycznie i na bogato.

Lew

Jak na razie nie możesz narzekać. Pomimo kłótliwej atmosfery wokół ciebie, wychodzisz z potyczek zwycięsko. Planety sprzyjają twoim planom, a twoja energia jest na wysokim poziomie. Lepiej teraz z tobą nie zadzierać. Sytuacja nieco pogorszy się w kolejnych dniach miesiąca. Wtedy już nie wszystko ujdzie ci płazem. Uważaj na Skorpiona, w ostatnim tygodniu października będzie chciał się odegrać.

Panna

Niestety nie wszystko pójdzie gładko. W szczególności ludzie wokół ciebie będą problematyczni i niesłowni. Twój patron Merkury od 14.10 będzie szedł okoniem i nie unikniesz konfrontacji z nielubianym gronem osób. Trzeba zacisnąć zęby i pasa, i przetrwać do ostatniej dekady miesiąca. Wtedy niebo zacznie patrzeć na ciebie przychylniej, a i wpływy finansowe otrą ci łzy, szczególnie pod wpływem Pełni w znaku Byka (31.10).

Waga

Musisz wszystko przemyśleć raz jeszcze i jeśli rzeczywiście żałujesz wcześniejszych decyzji to 16.10 będzie idealną datą, aby zaczynać wszystko na nowo. Pamiętaj, że nie tylko ty jesteś w trudnej sytuacji. Mars, który zamęcza cię swoim wpływem z opozycyjnego znaku Barana, jeszcze długo nie odpuści. To się nie rozejdzie po kościach, po prostu musisz być aktywna i podejmować decyzje. Samo się nie rozwiąże.

Skorpion

Jeszcze chwila cierpliwości i osiągniesz swoje cele! Osoby, które sprzeciwiały się twojej woli będą musiały ustąpić. Jesteś jak taran, którego nie da się zatrzymać, ani opanować. W październiku twój patron Pluton, będzie poruszał się ruchem prostym, a zatem i ty nabierzesz rozpędu. Od 23.10 będziesz już w siódmym niebie. Długo szykowany plan wreszcie zadziała.

Strzelec

Musisz na spokojnie usiąść i zrobić jakieś podsumowanie w kwestii spraw zawodowych i partnerskich. Taka huśtawka na dłuższą metę nie służy nikomu. Ważne dla ciebie dni to 16 i 19.10. Odważysz się na długo odkładane rozmowy, podejmiesz jakieś karkołomne decyzje. Pamiętaj, że twój patron Jowisz nie zawsze jest w stanie wyratować cię z opresji, więc 19.10 zdejmij nogę z gazu.

Koziorożec

Twój opiekun Saturn nie będzie już tak aktywny jak był we wrześniu, zatem czekają cię spokojniejsze dni spędzone na pracy i porządkach. Jedynie 15, 16, 17.10 będą obarczone większym ryzykiem i spowodują chwilowe zawirowania. W połowie miesiąca może dać ci się we znaki piersiowy odcinek kręgosłupa oraz nieco zmniejszyć odporność. Dbaj o siebie i nie nadwyrężaj się zbytnim wysiłkiem, a wszystko powinno pójść gładko. Czeka cię sukces zawodowy lub edukacyjny w ostatnim tygodniu października.

Wodnik

Jeśli chcesz podpisywać umowy, robić jakieś wielkie reformy w miejscu pracy, decydować się na przeprowadzkę, uporaj się z tym do połowy miesiąca. Później twoja sytuacja znacznie bardziej się skomplikuje. Po 23.10 nie będziesz już mógł liczyć na taryfę ulgową. Ktoś będzie chciał pociągnąć cię do odpowiedzialności, za przypisany ci nie twój błąd. Konflikty nasilą się w ostatnim tygodniu października.

Ryby

Przed tobą ponad połowa miesiąca pomyłek, kłopotów i zbędnych nerwów. Zaległe rachunki, zapomniane pisma, czy też jakieś nieprzyjemne powiadomienia zaczną się wysypywać z szuflady i skrzynki na listy pomiędzy 15-18.10. Większość z tych kwestii uda się doprowadzić do porządku, część okaże się pomyłką. Twój nastrój poprawi się po 23.10, a przyjemna finansowa niespodzianka na koniec miesiąca pozwoli zapomnieć o kiepskim początku października.

Dobrych planetarnych wpływów w październiku życzy Czytelnikom Astrolog Merkurja

Posłuchaj także horoskopu na całą jesień:

Zobacz także:

Sennik. Co zwiastuje sen o szczurach?

Najpopularniejsze przesądy o wrzosie w domu. Wierzenia celtyckie i skandynawskie

Przesądy związane ze swędzeniem nosa – co one oznaczają?

Co sądzisz o tym artykule?
70
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0