Newsy

Pogoda w środę idealna dla fanów opalania

Newsy

Pogoda w środę nadal bardzo ładna. Dużo słońca, a przelotny deszcz na wschodzie i południu. Temperatura w środę od 19 st. C na obszarach górskich do 25, 27 st. C w centrum i na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia i Północna oraz częściowo Centralna jest w zasięgu wyżu z centrami nad Atlantykiem, oraz w rejonie Bretanii i Morza Białego. Wschodnia część kontynentu znajduje się pod wpływem płytkich niżów znad zachodniej Rosji. Polska pozostaje w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, tylko na wschodzie kraju zaznacza się wpływ niżu. Zalega ciepła masa powietrza polarnego morskiego.

Prognoza pogody z wtorku na środę (z 8 na 9.6.2021 r.)

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane tylko na południowym zachodzie początkowo duże i tam zanikający przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 9 st. C w pasie pojezierzy pomorskich oraz na Nizinie Szczecińskiej, około 10 st. C w kotlinach karpackich, na pozostałym obszarze kraju od 11 do 14 st. C. Wiatr będzie słaby, północny, na południu kraju zmienny.

Pogoda w środę (9.6.2021 r.)

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Głównie w południowej i wschodniej części kraju przelotne opady deszczu, a miejscami na południu też burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 10-15 mm, możliwe opady gradu. Temperatura maksymalna od 19 do 21 st. C na obszarach podgórskich oraz nad morzem, na pozostałym obszarze od 22 st. C na południu do 25 st. C, 27 st. C miejscami w centrum oraz na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Prognoza pogody, Warszawa (9.6.2021 r.)

W środę w stolicy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

>>> Zobacz także:

Horoskop dzienny na wtorek. "Nie masz co liczyć na stabilność". O którym znaku mowa?

Mandaryna o życiu w rodzinie patchworkowej: "Siedziałyśmy z Anią przed domem Michała i liczyłyśmy dzieci"

Maciej ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" wyznaje: "Nie myślałem, że mogę być dla kogoś wzorem". Ma kontakt z Laurą?

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości