Newsy

Zimna Zośka: piątek z opadami deszczu, a miejscami z burzami

Newsy

W piątek w Małopolsce, na Podkarpaciu i Górnym Śląsku pochmurno i deszcz. W Bieszczadach burze z porywami wiatru do 60-80 km/h. Poza tym na ogół pogodnie, choć na Podlasiu możliwy słaby przelotny deszcz. W górach powyżej 1500 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura od 10 st. na Suwalszczyźnie do 16 na Ziemi Lubuskiej.

Pogoda w piątek 15 maja

W piątek w Małopolsce, na Podkarpaciu i na Górnym Śląsku prognozuje się pochmurne niebo i opady do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy. W Bieszczadach niewykluczone są burze z opadami o sumie do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru osiągającymi do 60-80 kilometrów na godzinę.

W pozostałej części kraju będzie na ogół pogodnie, choć na Podlasiu możliwy jest słaby, przelotny deszcz. W górach, powyżej 1500 metrów nad poziomem morza, wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Pogoda w piątek 15 maja Warszawa

W stolicy pogodnie. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 14 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie wiał słabo. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1002 hPa.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza ciągu dnia wyniesie 80-90 procent. W przeważającej części kraju odczujemy chłód, tylko na południu będzie zimno i wilgotno. W niemal całym kraju warunki biometeorologiczne okażą się neutralne, tylko na południu i południowym wschodzie - niekorzystne.

Pogoda w sobotę 15 maja

W sobotę zachmurzenie zmienne. W województwach północnych przelotny deszcz. Od 11 st. na Suwalszczyźnie do 16 na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Pogoda w niedzielę 17 maja

W niedzielę zachmurzenie zmienne. Na Podlasiu przelotne opady deszczu. Temperatura od 13 st. na Suwalszczyźnie do 17 na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Więcej informacji o pogodzie na tvnmeteo.pl

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: x-news, TVN Meteo

Pozostałe wiadomości