Newsy

Pogoda na niedzielę: deszczowo, najchłodniej na zachodzie kraju

Newsy

Niedziela zapowiada się deszczowo na zachodzie i południu kraju. W pozostałych miejscach opady deszczu, burze i grad. Temperatura od 19 stopni we Wrocławiu do 29 stopni Celsjusza na Podlasiu.

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia oraz częściowo północna znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia z centrum nad Półwyspem Kolskim. Wschodnia część kontynentu jest w obszarze obniżonego ciśnienia, związanego z niżami znad północno-zachodniej Rosji oraz znad południowo-zachodniego Bałtyku. Nad Wyspy Brytyjskie od zachodu wkracza dość głęboki niż z ośrodkiem nad północnym Atlantykiem. Polska pozostanie w zasięgu zatoki niżowej znad Morza Czarnego, w strefie rozmytego, prawie stacjonarnego frontu atmosferycznego. Nad Polskę z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 998 hPa i będzie powoli rosło.

Pogoda na niedzielę, 21 czerwca 2020 r.

W niedzielę we wschodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami z gradem i silnymi ulewami. Wysokość opadów deszczu do 40 mm. Na zachodzie i południu zachmurzenie duże i miejscami opady deszczu. Najwięcej tutaj opadów na południowym zachodzie oraz południu woj. dolnośląskiego i śląskiego, a także w woj. opolskim - do 20 mm. W strefie brzegowej Morza Bałtyckiego miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 16 st., 18 st. na południowym zachodzie, Podhalu i nad morzem, do 24 st. do 26 st. w centrum oraz na południowym wschodzie i 29 st. na północnym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy we wschodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. przelotne opady deszczu oraz, zwłaszcza początkowo, burze. Wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Na zachodzie i południu zachmurzenie przeważnie duże i miejscami opady deszczu. Na południu opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym - w Małopolsce i na Górnym Śląsku wysokość opadów do 25 mm, w Kotlinie Kłodzkiej i w woj. opolskim do 20 mm. Lokalnie, zwłaszcza na północy, mgła ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 13 st. na zachodzie do 18 st. na wschodzie, w kotlinach sudeckich około 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w niedzielę, 21 czerwca 2020 r.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w burzach do 40 mm. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze. Prognozowana suma opadów w burzach do 20 mm. Temperatura minimalna 18 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w burzach do 40 mm. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Zobacz też:

Robert Makłowicz zabiera nas w kulinarną podróż po Chorwacji. "Miejscowe ostrygi należą do najlepszych na świecie"

Śląsk jak malowany. Artystka znalazła wyjątkowy sposób na opowiedzenie o swoich rodzinnych stronach

Niezwykłe drzewa tlenowe. „To jedyna szansa, żebyśmy mogli w mieście czymkolwiek oddychać”

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości