Newsy

Prognoza pogody na lipiec. W którym tygodniu będzie najcieplej i warto planować wyjazd?

Newsy

Aktualizacja:
Xurzon/Getty Images

Pogoda w lipcu to temat, który budzi zainteresowanie wszystkich tych, którzy planują w tym czasie wyjazd na urlop. Wakacyjny wypoczynek w dużej mierze zależy od aury: czy będzie ciepło i słonecznie, czy wręcz przeciwnie - chłodno i deszczowo. Jaki będzie lipiec 2021? Zobacz, co mówią synoptycy.

Pogoda na lipiec 2021

Sezon urlopowy rozpocznie się niebawem i wiele osób sprawdza, czy w lipcu pogoda będzie sprzyjała wypoczynkowi. Jak dotąd, prognozy są bardzo obiecujące. Jak informuje portal dobrapogoda24.pl, lipiec będzie w tym roku bardzo ciepły, a wręcz upalny . Temperatury będą oscylować powyżej normy - do około dwóch stopni ponad normę (18,3 stopni przy średniej wieloletniej).

- Zarówno amerykańska i europejska prognoza sezonowa na lipiec, wskazują miesiąc powyżej normy termicznej - czytamy na portalu.

Osoby, które chciałyby trafić na falę upałów, powinny planować wyjazd w pierwszym i trzecim tygodniu lipca. Prognozy wskazują, że w tych terminach temperatura będzie oscylować między 26 st. C a 30 st. C. Z kolei drugi tydzień lipca przyniesie znaczne ochłodzenie i sporo deszczowych dni. Co prawda temperatura będzie się wahać ok. 23 - 25 st. C, ale za to codziennie przewidywane są deszcze. Podobnie sytuacja wygląda w czwartym tygodniu lipca. Wstępnie analizy wykazują, że będzie mniej deszczowo, ale temperatura wskaże zaledwie ok. 22 st. C.

Lipiec 2021 - jaka będzie pogoda?

W większości czekają nas w lipcu ciepłe i słoneczne dni, a nawet fale upałów. Wytchnienie od gorąca na chwilę przyniosą przelotne opady deszczu oraz towarzyszące im burze, jednak ma być ich mniej niż zazwyczaj.

- Z uwagi na przewagę wpływu układu wyżowego na warunki atmosferyczne, potencjalnych burz i opadów ma być o wiele mniej, niż wskazuje na to norma wieloletnia - czytamy na portalu dobrapogoda24.pl.

Nie oznacza to jednak, że jeśli burze się pojawią, będą słabe. Wręcz przeciwnie, mogą być bardzo intensywne , ponieważ obszar słabo gradientowy spowoduje wolne przemieszczanie się komórek burzowych. Mogą pojawiać się wówczas lokalne, ulewne opady deszczu, mogące powodować nawet zalania i podtopienia .

Warto pamiętać, że prognozy długoterminowe mają charakter orientacyjny i są obarczone dużą niepewnością.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Wakacje 2021 – gdzie wymagane będą testy na COVID-19? Opowiedział Maciej Nykiel, ekspert rynku turystycznego. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Opieka nad zwierzętami podczas urlopu. Na co zwrócić uwagę, szukając hotelu dla psów i kotów?

Goły męski brzuch - kontrowersyjny trend na polskich ulicach. Stylistka: "W żadnym miejscu publicznym nie ma miejsca dla panów bez koszulki"

"Mamo, chcę mieć kolorowe włosy!" Co robić, gdy dziecko namawia nas na wakacyjną metamorfozę?

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: gazeta.pl

Pozostałe wiadomości