Newsy

Prognoza pogody na tydzień 21-27 czerwca. Czy upały się utrzymają?

Newsy

Aktualizacja:

Pogoda na nadchodzący tydzień (21-27 czerwca). W poniedziałek będzie początkowo słonecznie, ale w drugiej części dnia pojawi się front atmosferyczny z przelotny deszczem i burzami. W kolejnych dniach ochłodzenie i więcej opadów. Jaka będzie pogoda w tygodniu od 21 do 27 czerwca 2021 roku?

Prognoza pogody na tydzień, 21-27.6.2021 r.

W poniedziałek (21 czerwca) zachmurzenie małe, wzrastające do umiarkowanego i dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, zwłaszcza na zachodzie i wschodzie kraju, lokalnie z opadami gradu i sumą opadów deszczu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 28 st. C na południowym wschodzie, około 32 st. C w centrum i na zachodzie, do 33 st. C na południu; w obszarach podgórskich od 27 st. C do 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

We wtorek (22 czerwca) przyjdzie ochłodzenie oraz przelotne opady deszczu (w tym ulewy) i burze nad polską południową, centralną i wschodnią. Temperatura maksymalna od 21 st. C nad morzem, 26 st. C na północnym zachodzie, do 31 st. C na północnym wschodzie. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, a w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Powieje ze wschodu.

W środę (23 czerwca) podobnie. Mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 18 st. C nad morzem, przez 23 st. na północnym zachodzie, do 31 st. Celsjusza na wschodzie.

W czwartek (24 czerwca) lokalnie mogą wystąpić opady gradu i ulewy. Temperatura maksymalna od 20 st. C nad morzem do 33 st. C na południowym wschodzie. W piątek (25 czerwca) wciąż deszczowo i burzowo. Termometry pokażą maksymalnie od 21 st. C nad morzem do 29 st. C. na południowym wschodzie Polski.

Pogoda na weekend, 26-27.6.2021 r.

Sobota i niedziela (26-27 czerwca) deszczowe, z przelotnymi burzami, choć miejscami synoptycy zapowiadają przejaśnienia. W weekend nieco chłodniej niż na początku tygodnia. Temperatura minimalna od 13 do 17 st. C, a maksymalna od 21 do 25 stopni C. W czasie burz może pojawić się porywisty wiatr do 60 km/h.

>>> Zobacz także:

Hanna Zborowska o rozwodzie i nowym życiu: "Nadal mnie to boli"

Wstrząsający przypadek 33-latka z Alzheimerem. Żona o objawach jego choroby: "Wlewał mi wodę do gardła, tak, żebym się utopiła"

Monika Richardson gorzko o zakończonym związku. "Byłam złodziejką męża, złą macochą i osobą współuzależnioną jednocześnie"

Autor: Iza Dorf

Źródło: gazeta.pl/TVN Meteo

Pozostałe wiadomości