Newsy

Dzik zaatakował spacerujące kobiety. "Miał ochotę na popcorn"

Newsy

Dirk Kerps/EyeEm/Getty Images

Sporo strachu najadły się dwie młode kobiety, które spacerowały w poznańskim Lesie Dębińskim. W pewnym momencie zostały zaatakowane przez dzika. Przerażone spacerowiczki wezwały na pomoc straż miejską. Okazało się, że zwierzę nie miało zamiaru ich skrzywdzić.

Poznań: dzik zaatakował kobiety

Straż Miejska Miasta Poznania otrzymała zgłoszenie od dwóch zaniepokojonych, młodych kobiet. Poinformowały one, że w Lesie Dębińskim atakuje je dzik. Nie umiały wskazać konkretnego miejsca, gdzie się znajdują , dlatego pozostawały w kontakcie telefonicznym z patrolem.

- Włączył sygnały świetlne, by te mogły nakierować strażników. Po chwili poszukiwań udało się i patrol dotarł na miejsce. A tam zastał dwie przerażone i roztrzęsione kobiety stojące na ławce - relacjonują poznańscy strażnicy.

Po krótkiej rozmowie i sprawdzeniu okolicy okazało się, że dzika nie ma już w pobliżu i kobiety mogą zejść z ławki. Okazało się jednak, że zwierzę było przyczajone w krzakach i - jak tylko kobiety zeszły z ławki - zaatakowało ponownie.

Dzik miał ochotę na popcorn

Szybko okazało się, że dzik nie miał zamiaru skrzywdzić spacerowiczek. Miał ochotę po prostu na popcorn, który trzymały w papierowej torbie i został zwabiony silnym zapachem przekąski.

- Jak tylko znów zaczął się zbliżać wkroczyli strażnicy, którzy natychmiast przegonili napastnika na tyle skutecznie, że już nie wrócił - przekazali funkcjonariusze.

Przestraszone kobiety mogły bezpieczni zejść na ziemię. Wszystko skończyło się więc dobrze.

Dzikie zwierzęta na drodze. Jak w takich sytuacjach powinien zachować się kierowca? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Elżbieta Jarosik - teściowa, która łamie wszelkie stereotypy. "Mogę doradzić, pomóc, ale nigdy nie narzucam swojego zdania

Linie lotnicze zgubiły bagaże Rafała Maślaka i jego rodziny. "To jest prawdziwe podróżowanie w czasach pandemii"

Groźny wypadek w "Hotelu Paradise 3". Jeden z uczestników trafił do szpitala

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości