dzik

  dzik

  Sporo strachu najadły się dwie młode kobiety, które spacerowały w poznańskim Lesie Dębińskim. W pewnym momencie zostały zaatakowane przez dzika. Przerażone spacerowiczki wezwały na pomoc straż miejską. Okazało się, że zwierzę nie miało zamiaru ich skrzywdzić.

  Aby dokonać prawidłowej analizy marzenia sennego, w którym główną rolę odgrywa dzik, należy skupić się na kontekście, okolicznościach oraz emocjach odczuwanych podczas snu. Obrazy i dźwięki trzeba odczytywać jako sygnały wysyłane przez podświadomość osoby śniącej.

  Na jednej ze szkół na warszawskiej woli zawisła kartka z ostrzeżeniem o atakujących wronach. Jak tłumaczy strażnik miejski Piotr Mostowski, ma to związek z obecnym okresem lęgowym ptactwa. Wrony bardzo pilnują swoich piskląt. Jak wygląda atak wron? Jak go uniknąć? I jak powinniśmy się zachować, gdy spotkamy inne dzikie zwierzęta na swojej drodze? Ze strażnikiem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Mało kto wie, że ma swój hektar ziemi i uprawia ekologiczna kapustę. W studiu dzień Dobry TVN Magda Gessler opowiedziała o zdrowym odżywianiu, o produktach ekologicznych oraz tym jak smacznie przyrządzić ekologiczne... mięso! W naszej kuchni przygotowała gołąbki z ziemniakami , dżem z cebuli, dżem pomidorowy oraz... tłuszcz z dzika. Oczywiście wszystko z ekologicznych produktów.

  Łosie w Warszawie, kaczki blokujące ruch na ulicach w Łodzi i dziki na cmentarzu we Wrocławiu. Nie przeszkadzają im bloki, domy i wieczorni spacerowicze. Dzikie zwierzęta czują się jak u siebie i nic dziwnego - w końcu to człowiek osiedlił się na ich terytorium. Co zrobić, gdy się je spotka na drodze?

  Przed maskę samochodu wybiegł mu dzik. Wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Z miejsca wypadku zabrała go karetka, w którą w drodze do szpitala wjechał samochód. To naprawdę cud, że Pan Bartosz Pałgan żyje.