Pogoda na piątek 10 lutego. Gdzie temperatura może spaść do -25 st. C?

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN Meteo/IMGW
Prognoza pogody na 9, 10, 11 lutego 2023
Prognoza pogody na 9, 10, 11 lutego 2023x-news/TVN Meteo
wideo 2/5

W piątek w całej Polsce będą możliwe przejaśnienia, jednak przewaga będzie chmur. W jednej części możliwe opady deszczu ze śniegiem. Wpływy nad krajem się podzielą i kiedy jedni mogą doświadczyć zimy, drudzy będą mieli wiosenną aurę. Sprawdź prognozę pogody na piątek 10 lutego.

Prognoza pogody na piątek 10 lutego 2023 r.

W piątek w całej Polsce dużo chmur, jednak możliwe są lokalne przejaśnienia. Najwięcej słońca będzie w centrum i na Dolnym Śląsku. Najzimniej będzie na Podkarpaciu - 0 st. C., na Suwalszczyźnie 1 st. C., w centrum 3, na Nizinie Szczecińskiego do 5 st. C., a najcieplej będzie na Dolnym Śląsku - do 6 st. C. Opady deszczu ze śniegiem możliwe w północnej części Polski, na północnym zachodzie oraz na północnym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, z kierunków zachodnich. 

Pogoda na piątek 10.02.2023 - Warszawa

W piątek 10 lutego w Warszawie duże zachmurzenie z przelotnymi opadami śniegu. Możliwe krótkie przejaśnienia, podczas których na chwilę wyjrzy słońce. Termometry wskażą w dzień 0 st. C., a temperatura odczuwalna może wynieść -5 st. C. W nocy chłodniej i więcej chmur - do -5 st. C., przy czym odczuwalna może wynieść -7 st. C. Wiatr umiarkowany będzie wiał z prędkością do 23 km/h. 

Prognoza alertów IMGW na piątek 10 lutego 2023 r.

W piątek możliwe alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem i mrozem. Silny wiatr, który może rozpędzić się w porywach do 90 km/h, możliwy w południowych powiatach województwa zachodniopomorskiego (powiaty: sławieński, koszaliński, Koszalin, kołobrzeski, gryficki, kamieński), w pomorskim (powiaty: słupski, Słupsk, lęborski, wejherowski, pucki, Gdynia, Gdańsk, gdański, nowodworski) i południowo-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego (powiaty: elbląski, Elbląg, braniewski). 

Alerty pierwszego stopnia przed silnym mrozem mogą zostać ogłoszone w piątek 10 lutego dla regionów podgórskich. Niskie temperatury, nawet do -25 st. C., w nocy mogą pojawić się w powiatach: cieszyńskim, bielskim, żywieckim, suskim, nowotarskim, tatrzańskim, limanowskim, nowosądeckim. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN Meteo

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Zoya_Avenirovna/Getty Images

Pozostałe wiadomości