Newsy

Plaga szarańczy na południu Europy. Czym jest spowodowana?

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
wp.pl
szarańcza na południu Europy

Na południu Europy, w Hiszpanii, przy granicy z Portugalią, od kilku dni rozprzestrzenia się plaga szarańczy. Owady te niszczą przede wszystkim uprawy rolne, ale pojawiają się również w innych miejscach. Co jest przyczyną tej sytuacji?

Plagi szarańczy w Hiszpanii

Niszczycielska szarańcza od kilku dni szaleje na terenie hiszpańskiego regionu Estremadury, na południowym zachodzie kraju, przy granicy z Portugalią. Owady żerują na coraz większym obszarze i zniszczyły już hektary upraw. Poza polami i sadami, pojawiły się również na drogach, a także na pastwiskach, gdzie utrudniają życie owcom. Lokalni rolnicy twierdzą, że nigdy to zjawisko nie przybrało tutaj na sile tak bardzo. Media ostrzegają, że szarańcza może zaatakować również inne regiony. Nie tylko w Hiszpanii.

Ogród

Szkodniki w naszych ogrodach
Szkodniki w naszych ogrodachDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Skąd się biorą plagi szarańczy?

W tej sytuacji lokalna społeczność, zwłaszcza rolnicy, o brak jakichkolwiek działań oskarżają swoje władze. Tymczasem wydawany w regionie Estremadury dziennik "Hoy" podkreśla, że władze regionu już w maju przestrzegały przed szarańczą i zalecały używanie środków ochrony roślin. Tymczasem nie są one stosowane przez wielu miejscowych plantatorów, którzy stawiają na uprawy ekologiczne. To z kolei powoduje, że pojawiają się plagi szarańczy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: PATRICK MEINHARDT/Getty Images

Pozostałe wiadomości