Newsy

Pieniądze na jej leczenie zbierała cała Polska. Zmarła Hania Terlecka z Kielc

Newsy

Autor:
Sylwia
Wołoch

Dziewczynka miała zaledwie kilkanaście miesięcy, gdy wykryto u niej ciężką chorobę. Na przełomie 2019 i 2020 roku tysiące ludzi wpłacało dla niej pieniądze na akcje charytatywne. Niestety, małej Hani nie udało się uratować ani leczeniem za granicą, ani w Polsce.

Tragiczna wiadomość od rodziców Hani

"Tę niedzielę zpamiętamy do końca życia. To dzień, w którym łzy płyną nam strumieniami, a nasze serca rozpadły się na kawałki. Dzisiaj Hania odeszła do ponoć tego lepszego świata" – przekazali rodzice małej Hani na Facebooku Wielka walka małej Hani. Dziewczynka chorowała na nowotwór mózgu, a o jej powrót do zdrowia walczyła cała Polska. 6 mln złotych uzbierano w zaledwie kilka dni, jednak kosztowne leczenie, w USA i w Polsce, niestety nie pomogło.

Rodzice dziewczynki od wielu miesięcy dzielili się przebiegiem choroby Hani. Niestety, ostatnie badania wykazały, że dziewczynka ma guzy na wątrobie – przerzuty choroby, z którą walczyła od dawna. Zmarła w niedzielę, 19 września 2021 roku o godzinie 9:30.

Choroba małej Hani

Dziewczynka w wieku zaledwie 18 miesięcy zmagała się ze straszną chorobą. Na początku przebywała w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Aby Hania mogła rozpocząć leczenie, potrzebne było ponad 5,1 mln złotych.

W akcjach charytatywnych, z których dochód przeznaczono dla dziewczynki, udział wzięło ponad sto tysięcy osób. W ciągu zaledwie kilku dni uzbierano blisko 6,5 miliona złotych. Hania wróciła z USA pod koniec ubiegłego roku, w Polsce miały ją jeszcze czekać zabiegi chemią molekularną.

Nie żyje 10-latek, który spadł z drabinki podczas lekcji WF-u. Sprawę bada prokuratura. Zobacz video:

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło zdjęcia głównego: marctranvn/Getty Images

Pozostałe wiadomości