- Budzę się i kładę spać, dziękując Bogu - podkreśliła gwiazda serialu "Beverly Hills, 90210".
Tamara Arciuch nagłośniła w mediach społecznościowych kampanię społeczną (P)OKAŻ SERCE, która zwraca uwagę na to, że nowotwory u dzieci i młodzieży są zbyt późno diagnozowane. Aktorka dołączyła do postu fotografię, a w komentarzach zawrzało. - Widać zaokrąglony brzuszek, gratulacje pani Tamaro - brzmi jeden z wpisów. Co na to artystka?
Sandra Hajduk-Popińska: "Dawno nie słyszałam o takim oddaniu".
Trzyletni Antoni większość swojego życia spędził w szpitalu, zmagając się z licznymi wadami wrodzonymi i nowotworem wątroby. Chłopiec ma za sobą dwadzieścia cykli chemioterapii i trzy operacje, jednak jego stan jak dotąd nie uległ poprawie. Kosztowna terapia w jednym z amerykańskich szpitali to dla niego jedyna szansa na przeżycie.
Posłanka Henryka Krzywonos-Strycharska zmaga się z chorobą nowotworową. W sierpniu pacjentka dowie się, jakie są rokowania. W Dzień Dobry TVN wraz z mężem opowiedzieli o walce z rakiem, która nieustannie się toczy. - Nagle wyobraziłem sobie, że przy mnie może nie być Henryki - przyznał
Media obiegła właśnie smutna wiadomość. Zmarła Angelika Wołynko, która od lat walczyła z nowotworem. Polska siatkarka zostawiła dwie małe córki i męża. Miała 31 lat.
Diagnoza, którą usłyszała od lekarzy Magda Stępień, była zatrważająca. Jej syn ma dwunastocentymetrowego guza zlokalizowanego w wątrobie. Oliwier walczy z nowotworem złośliwym. W zbiórce pomaga jej Anna Lewandowska.
Aleksandra Wolska po wygranej batalii z białaczką założyła firmę, której celem jest walka z pandemią. Technologia, którą sprowadziła do Polski, wsparła tysiące polskich rodzin, a jej energia podtrzymała na duchu wielu seniorów i osoby obawiające się COVID-19. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiedziała o przedsiębiorczości, postawie życiowej i optymizmie, który zmienia świat. - Moją największą pasją jest praca z kobietami - mówiła.
Przełomowe badania naukowców.
"Wiele osób twierdziło, że jestem za młoda na nowotwór piersi"
W przypadku większości nowotworów mężczyźni częściej umierają na raka niż kobiety. Potwierdzają to statystki na całym świecie. Niemieccy naukowcy z Uniwersytetu Technicznego w Monachium (TUM) wyjaśnili, dlaczego tak się dzieje.
Dziewczynka miała zaledwie kilkanaście miesięcy, gdy wykryto u niej ciężką chorobę. Na przełomie 2019 i 2020 roku tysiące ludzi wpłacało dla niej pieniądze na akcje charytatywne. Niestety, małej Hani nie udało się uratować ani leczeniem za granicą, ani w Polsce.
Histerektomia to zabieg usunięcia macicy, przeprowadzany w leczeniu chorób nowotworowych, mięśniaków lub innych poważnych dolegliwości kobiecych narządów rodnych. W Polsce każdego roku decydują się na niego kobiety w różnym wieku. Blizna, którą pozostawia na ciele operacja, to wspomnienie bolesnych doświadczeń, ale też obraz imponującej siły i woli życia, czego najlepszym przykładem jest historia 39-letniej Irminy.
Agata Buzek w wieku 8 lat usłyszała diagnozę. Wykryto u niej ziarnicę, czyli chorobę nowotworową węzłów chłonnych. Kilkulatka wraz z rodzicami rozpoczęła walkę. O tym trudnym doświadczeniu aktorka opowiedziała w jednym z ostatnich wywiadów.
Natalia Dawidowska dała się poznać szerszej widowni podczas 2. edycji programu "Big Brother". 30-latka zdecydowanie wyróżniała się wizerunkiem spośród wszystkich uczestników i zgromadziła w mediach społecznościowych rzeszę fanów. Po zakończeniu show wyjechała za granicę. Krótko po tym dowiedziała się, że choruje na ciężką chorobę. Jak sobie radzi?
Jak donosi Światowa Organizacja Zdrowia, co 4. mężczyzna i co 3. kobieta nie ćwiczą wystarczająco dużo, by zapobiec różnym chorobom. A jak się okazuje, istnieje wiele dowodów na to, że jeżeli się ruszamy, żyjemy dłużej i zmniejszamy ryzyko zachorowań na wiele chorób. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Annę Plucik-Mrożek, która leczy ruchem oraz Beatę Domaszewicz, która chorowała na nowotwór piersi i za wysokie tętno. Jak często należy ćwiczyć, by zachować zdrowie?
Naukowcy ze Szczecina dowiedli, ze im wyższe stężenie arsenu we krwi, tym większe prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Odkrycia dokonał zespół prof. Jana Lubińskiego z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Okazuje się, że arsen jest niebezpieczny zwłaszcza dla kobiet. Dlaczego? Jak wyglądał eksperyment? w jakich produktach spożywczych znajdziemy arsen? Z profesorem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Co roku ok. 8 mln ludzi na świecie umiera na raka, w Polsce - ok. 100 tys. W Dzień Dobry TVN dziennikarz Marcin Sawicki mówił o immunoterapii, która daje dużą nadzieję dla chorych. Na czym polega ta rewolucyjna terapia? Jakie typy raka obejmuje? Czy z leczeniem jest związane jakieś ryzyko? Czy w Polsce stosuje się już tę metodę? Jeśli szukacie informacji na temat immunoterapii i nowych leków, to do wyszukiwarki trzeba wpisać hasła takie jak: immunoterapia+nowe leki, immuno-onkologia+leki.
W 2015 r. gliwiccy lekarze pod przewodnictwem prof. Adama Maciejewskiego przeprowadzili nowatorski zabieg przeszczepu narządów szyi. Na początku tego roku, właśnie za ten skomplikowany zabieg, prof. Maciejewski otrzymał nagrodę Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej, zwaną medycznym Oscarem. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Michała Bentkowskiego, który przeszedł wspomniany przeszczep, aby zapytać, jak zmieniło się jego życie po zabiegu, jak obecnie się czuje i jak przyjął informację, że prof. Maciejewski podejmie się operacji, co mu daje siłę w walce o zdrowie. Michałowi towarzyszył w studiu jego tata Henryk.
Dzień Walki z Rakiem to dobry moment, by wyrobić w sobie nawyki, które wzbogacą nasze życie i pozwolą zachować zdrowie. Jakie to są nawyki? Na jakie nowotwory najczęściej umierają Polacy? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki rozmawiał z Prezes Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny Elżbietą Kozik i Rzecznikiem Prasowym Nationale-Nederlanden Martą Pokutycką-Madralą.
Anna Szubert swoją walkę z nowotworem złośliwym dokumentowała zdjęciami, które następnie zamieszczała w mediach społecznościowych. Teraz wydała książkę o swoich zmaganiach. Anię zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak żyła przed chorobą, jak teraz patrzy na świat, kiedy poczuła, że rak może ją zabić, co jej dawało siłę, dlaczego zdecydowała się umieścić w książce zdjęcia, które wiele osób mogą szokować i czy jest już zupełnie zdrowia.
Kilka dni temu lekarze z Poznania usunęli pacjentowi 17-kilogramowego guza. Maciej Błaszyk i Jerzy Nazar w rozmowie z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Marcinem Sawickim przyznali, że był to nowotwór o niskim stopniu złośliwości. Guz rósł w pachwinie chorego dwa lata. Jak często lekarze spotykają się z takimi przypadkami medycznymi? Co jest najtrudniejsze podczas zabiegu usunięcia guza? I jak dziś czuje się chory?
Kilka dni temu przerwano trasę koncertową zespołu Roxette. W 2002 roku u wokalistki grupy Marie Fredriksson zdiagnozowano raka mózgu. Jednak dotychczas praca pomagała gwieździe w walce z chorobą. Niestety jej stan zdrowia uległ pogorszeniu. O sile ludzkiego ducha rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN. Na naszej kanapie zasiedli: Maciej Damięcki, aktor, który pokonał raka, Agnieszka Kowalska, żona zmarłego aktora Macieja Kozłowskiego, który przegrał walkę z wirusowym zapaleniem wątroby typu C, oraz Krystyna Kofta, która miała nowotwór piersi. Czy praca pomaga w walce z chorobą? Co daje publiczne przyznanie się do złego stanu zdrowia?
Czy kobieta chora na nowotwór ma szansę urodzić zdrowe dziecko? Wielu lekarzy doradza wówczas usunięcie ciąży. Czy chemioterapia może zaszkodzić dziecku? Jakie mogą być powikłania? Chorym kobietom pomaga Fundacja Rak&Roll założona przez Magdę Prokopowicz. Kim są Boskie Matki? Na kanapach Dzień Dobry TVN gościliśmy: Dominikę Kulczyk, prowadzącą program „Efekt Domina" oraz Monikę Dąbrowską z fundacji Rak&Roll. W jaki sposób fundacja Dominiki Kulczyk chce pomóc chorym kobietom?
Fundacja "Black Butterflies" ma na celu pomoc ludziom chorym na raka. My byliśmy na inauguracji fundacji. Dlaczego organizacja jest tak ważna w życiu Ewy Minge? Dlaczego Patricia Kazadi i Karolina Malinowska postanowiły wesprzeć fundację projektantki? Zapytała o to Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pełnej determinacji Martyny Wojciechowskiej otwarto we Wrocławiu "Przylądek Nadziei" - nowoczesną klinikę onkologiczną dla dzieci, jedną z najlepszych w Europie. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska towarzyszyła podróżniczce w tym wyjątkowym dniu. Dowiedzieliśmy się, skąd u Martyny taka duża chęć pomocy. Jak duże znaczenie dla dziennikarki ma miejsce, w którym będą leczyć się dzieci? Co symbolizuje jej tatuaż? Gratulujemy Martynie, a pacjentom życzymy powrotu do zdrowia!