Newsy

Zabił sąsiada nożem, bo nie pozwolił mu strzelać petardami. 32-latkowi grozi dożywocie

Newsy

iStockphotoMattGush/Getty Images

Tragiczne echa sylwestrowej nocy. Zarzut zabójstwa usłyszał 32-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego, który w ostatnią noc grudnia miał zadać śmiertelne ciosy nożem sąsiadowi. Mężczyzna zwrócił sprawcy uwagę, by nie strzelał petardami przed blokiem.

Nowy Dwór Mazowiecki. 32-latek śmiertelnie ugodził nożem sąsiada

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 30 na 31 grudnia. Do dyżurnego komendy policji wpłynęła informacja, że w jednym z mieszkań na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do nieporozumienia sąsiedzkiego. Podejrzani rzucali przez blokiem petardami. Ponieważ było po godz. 22, sąsiad wyszedł zwrócić im uwagę, że hałasują i prosił, by przestali strzelać. Doszło do ostrej wymiany zdań, w trakcie której 32-latek chwycił nóż.

- Podczas awantury 32-letni nowodworzanin wyjął nóż i zadał nim cios 42-letniemu pokrzywdzonemu. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować – informuje st.asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Pokrzywdzony został ugodzony nożem w klatkę piersiową i plecy.

Zabił sąsiada, bo nie pozwolił mu strzelać petardami

W chwili zdarzenia w mieszkaniu przebywał także 35-letni znajomy sprawcy. Obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 1,7 promila u podejrzanego i 1 promil u jego znajomego. Po wytrzeźwieniu obaj zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia.

- 32-latkowi przedstawiony został zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie - przekazał zastępca prokuratora rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim prok. Maciej Godzisz.

Czyn ten zagrożony jest karą od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Mężczyzna był wcześniej kilkukrotnie karany.

Jego znajomy usłyszał zarzut udzielania pomocy w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej. Obaj zostali 1 stycznia tymczasowo aresztowani przez sąd.

Pokazy fajerwerków, ale bez tłumów. Świat powitał 2021 rok. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Od poniedziałku ferie zimowe. Stoki zamknięte, a co z lodowiskami?

Zaległy urlop - do kiedy można go wykorzystać?

Czeka nas radykalna zmiana pogody. Nadciąga "bestia ze Wschodu

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości