sąsiad

  sąsiad

  W jednym z domów w Kłopocie koło Inowrocławia dwukrotnie wybuchł pożar. O wywołanie go podejrzany jest jeden z lokatorów. Jego sąsiedzi żyją w strachu, ponieważ mężczyzna odgrażał się im. W przeszłości był kilkukrotnie skazany za drobne kradzieże i wymuszenia. Po pożarze wciąż jest na wolności, bez policyjnego dozoru. Sprawie postanowili przyjrzeć się reporterzy programu "Uwaga TVN".

  Przebywasz na kwarantannie, a masz w domu czworonoga? W sytuacji, gdy nie możesz liczyć na sąsiadkę, znajomych czy rodzinę, z pomocą przychodzi ogólnopolska internetowa akcja „Pies w Koronie”. W ramach tej inicjatywy ludzie z całej Polski nieodpłatnie wyprowadzają czworonogi właścicieli, u których wykryto koronawirusa. Jak powstała akcja? O tym opowiedziała nam współinicjatorka Jolanta Broda.

  W ramach akcji "Dzień Dobry Sąsiedzie" Filip Chajzer odwiedził największą wieś w Polsce - Zawoję. Mieszka w niej 6 tys. ludzi, którzy się znają i wspierają. W jakich sytuacjach sobie pomagają? Jak wyglądają ich święta? Zobaczcie, o co został poproszony Filip :)

  Mieszkańcy betonowych osiedli dobrze znają ten problem. Często okazuje się, że ściany w blokach są zbyt cienkie lub ktoś zapomniał zamknąć okno i raczy wszystkich sąsiadów odgłosami swojej miłości. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił sprawdzić, komu to przeszkadza, a komu nie. Przy okazji poznaliśmy kilka sposobów na poradzenie sobie z tą sytuacją! :)

  Urzędnicy z Poznania zaoferowali lokatorom zwolnienie z miesięcznego czynszu w zamian za zgłoszenie, że sąsiad nielegalnie podnajmuje mieszkanie komunalne, albo że jego lokal jest pusty. Jak postępowanie urzędu skomentował w Dzień Dobry TVN psycholog Andrzej Tucholski? Czy donoszenie na sąsiada to rzadkość w naszym kraju? O to zapytaliśmy rzecznika ZUS Wojciecha Andrusiewicza.

  W Europejski Dzień Sąsiada to święto obchodzone z inicjatywy Europejskiej Federacji dla Lokalnej Solidarności. Tego dnia organizowane są festyny, konkursy i zabawy, w czasie których sąsiedzi mogą lepiej się poznać. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy restauratora Mateusza Gesslera i aktorkę Olgę Borys, aby zapytać o ich doświadczenia z sąsiadami. Jak dbają o sąsiedzkie relacje?

  Co zrobić, kiedy z za ścianą słychać krzyki i płacz dziecka? Jak zareagować, nie szkodząc jednocześnie ofierze przemocy domowej? Policja reaguje na każde zgłoszenie zaniepokojonych sąsiadów. Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami po ich interwencji, kiedy ofiara zostaje znowu sam na sam ze sowim oprawcą? Gdzie kobiety mogą szukać pomocy prawnej i ekonomicznej? W Dzień Dobry TVN Sara Winnicka - prezes fundacji pomagającej ofiarom przemocy Oblivion i kom. Iwona Jurkiewicz ze stołecznej komendy policji powiedziały, jak reagować na przemoc domową i, jak rozmawiać z jej ofiarami.

  Filip Chajzer wyznał w programie Dzień Dobry Wakacje, że ma najwspanialszych sąsiadów na świecie, bo jak to ujął, odbywają się u niego "grube imprezy", a sąsiedzi są wyrozumiali. A jakich Wy macie sąsiadów? Czy znacie ich i utrzymujecie z nimi kontakt? O tym, jak zburzyć mury pomiędzy sąsiadami Katarzyna Olubińska rozmawiała z rzecznikiem Ikea Katarzyną Balashov oraz Grzegorzem Łukasikiem.

  Cohousing to popularna w Europie forma osiedlania się, polegająca na tworzeniu wspólnoty kilku rodzin w jednym miejscu zamieszkania. W Polsce dopiero się rozwija. O zaletach i wadach cohousingu rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Romanem Ludwickim, który mieszka w ten sposób oraz socjologiem Markiem Troszyńskim z Collegium Civitas.

  Dobry sąsiad to taki, który cukier pożyczy, przytrzyma drzwi do windy, a nawet podleje kwiaty pod naszą nieobecność. Są jednak i ci gorsi, co to stuningują nasz samochód na parkingu, "trochę sikną" na nasz balkon lub zrobią kilkudniową imprezę, którą słychać na drugim końcu miasta. A jak jest w najdłuższym bloku w Polsce? Czy tam sąsiad to skarb? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Zobaczcie, jak wygląda idealny sąsiad.

  W sobotę w Dzień Dobry TVN: Czesław Mozil - o tym, co ważne w przyszłości i o tym, co miało znaczenie w przeszłości. Oprócz tego ważna sprawa wagi codziennej - czy warto iść na udry z własnymi sąsiadami? A na koniec emocje, które może wywołać tylko taka Singielka. Na pewno będziecie chcieli poznać ją bliżej. Bądźcie z nami o 8.30!

  Dziś Dzień Sąsiada. Przejścia sąsiedzkie Kargula i Pawlaka to już klasyka. Każdy z nas ma jakiegoś sąsiada. Nasz sufit to czyjaś podłoga, czyjaś ściana to także nasza ściana. A jakich sąsiadów mają: Michał Piróg, Dominika Łakomska, Artur Barciś, Piotr Kędzierski oraz Laura Breszka?

  Jutro: Jonte' Moaning opowie o kulisach pracy z Beyonce. Honorata Honey Skarbek powie o presji sławy, a Dorota Gardias o tym, jak przygotować się na pierwsze rozstanie z dzieckiem. Zaczynamy o 8.00! Bądźcie z nami :)

  Ponad 20 lat temu Mariusz Szczygieł wynajął mieszkanie. Pewnego dnia uświadomił sobie, że od dłuższego czasu bardzo intensywnie myśli o pani Zofii Czerwińskiej, którą podziwiał za role kinowe i telewizyjne. Jego zdziwienie sięgnęło zenitu, gdy właściciel mieszkania oznajmił mu, że to właśnie pani Zofia była poprzednią właścicielką piętra w wynajmowanej przez niego willi. Postanowił skontaktować się z aktorką. Co z tego wynikło? O tym - przyjaciele-sąsiedzi w Dzień Dobry TVN!

  Nie chcemy mieć za ścianą muzyka i oraz studenta. Kto jeszcze jest "niepożądanym sąsiadem"? O relacjach sąsiedzkich, ich hipokryzji i donosach do Urzędu Skarbowego, o kapitale społecznym rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z socjologiem Markiem Troszyńskim. Czy prawdą jest, że nie ma lepszego alarmu niż życzliwy sąsiad? Czym różni się model sąsiedzkich relacji w mieście od tych na wsiach?