Czy uda się pomóc mieszkańcom, którzy żyją w strachu przed sąsiadem? "Kopał mnie po głowie"

Uwaga! TVN. Czy uda się pomóc mieszkańcom, którzy żyją w strachu przed sąsiadem?
Uwaga! TVN. Czy uda się pomóc mieszkańcom, którzy żyją w strachu przed sąsiadem?
Źródło: Uwaga! TVN.
Mieszkańcy położonego niedaleko Gliwic Rudna zgłosili się z prośbą o pomoc. Kilka rodzin, głównie kobiety z dziećmi, żyją w strachu przed Krzysztofem K., jednym z ich sąsiadów. Niektórzy boją się wychodzić z bloku. Problem trwa od lat. Sprawą zainteresowali się dziennikarze programu "Uwaga! TVN".

Żyją w strachu przed sąsiadem

Wrzaski, wyzwiska i agresja fizyczna. Mieszkańcy Rudna od lat żyją w strachu przed jednym z sąsiadów. W Uwadze! dziennikarze rozmawiali ze stronami sporu, przedstawicielami lokalnej władzy i policją.

Uwaga! TVN. Boją się sąsiada

Kilka rodzin, głównie kobiety z dziećmi, żyją w strachu przed Krzysztofem K., jednym z ich sąsiadów. Część osób boi się bez narażania się wychodzić z bloku.

- Krzyknęłam sąsiadce, żeby uciekała. A on zdążył mnie dogonić na półpiętrze. Chwycił mnie i rzucił na podłogę i przycisnął kolanem. Zaczął mnie z pięści okładać po głowie. Po czym, jak wstał, jeszcze kopał mnie po głowie – opowiadała reporterowi Uwagi! o sytuacji z Krzysztofem K. Noa Nowak.

- Nigdy nie było wiadomo, kiedy mu odpali. Wystarczy jedno słowo powiedzieć i on dostaje czerwonej gorączki – mówił Waldemar Ptaszek, były sąsiad Krzysztofa K.

Z kolei K. przedstawia inną wersje opisywanych przez sąsiadów zdarzeń. Na zarzuty odpowiada:

- Wszyscy robią mi na złość. To jest gang – stwierdza.

Problem trwa od lat i zdaniem sąsiadów eskaluje.

- Znana jest mi sprawa konfliktu. Była kierowana do policji, ponieważ ani wójt, ani dyrektor [Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami – red.] poza rozmowami nie mogą interweniować – twierdzi Krzysztof Obrzut, były wójt gminy Rudziniec.

Dlaczego dyrektor ZGM nie może podjąć decyzji o eksmisji?

- Żeby doprowadzić do eksmisji, trzeba mieć podstawy. Jeżeli nie ma wyroku, że to jest jego ewidentna wina, to dyrektor ma związane ręce - twierdzi były wójt.

- Teraz jesteśmy na takim etapie, na którym w konflikt włączone są różne instytucje, obserwujemy to i będą poczynione, konkretne, ostre posunięcia, które doprowadzą do rozwiązania tego problemu, bo rzeczywiście trwa zbyt długo – zapowiada podinspektor Marek Słomski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Odcinek 7475 i inne reportaże Uwagi! TVN można oglądać także na player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: Uwaga! TVN

Źródło zdjęcia głównego: Uwaga! TVN.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?