konflikt

  "Spotykają nas dziwne rzeczy, które utrudniają nam byt".

  W spokojnej do tej pory wsi na Pomorzu Zachodnim rozgrywa się sąsiedzki konflikt. Ponad roku wprowadziła się tam para z dwójką dzieci i kilkoma psami. Od tego czasu życie mieszkańców zamieniło się w koszmar. W sprawie uporczywych sąsiadów toczą się procesy, zapadły nawet wyroki, ale nie zmienia to nic w ich zachowaniu. Sprawą zainteresowali się reporterzy programu Uwaga! TVN.

  Kontynuacja historii 4-letniego Oskara, która poruszyła widzów TVN. Chłopcem opiekowali się dziadkowie, do momentu, w którym matka zdecydowała się odebrać dziecko.

  Dziadkowie walczą o prawo do opieki nad 4-letnim wnukiem. Zarzucają matce Oskarka, że nigdy nie interesowała się jego losem, a teraz chce zabrać do siebie chłopca ze względu na korzyści finansowe, w tym zasiłek na dziecko. Sprawie przyjrzeli się reporterzy "Uwagi! TVN".

  "Kargulem i Pawlakiem możemy być nawet, będąc bardzo bogatymi ludźmi".

  Proces rozpadu Jugosławii rozpoczął się już w latach 80. XX w., a zakończył w 1995 r. Wywołał największy po II wojnie światowej konflikt zbrojny. Dlaczego do niego doszło?

  O tym, dlaczego negatywne emocje mogą rzutować na relację między rodzeństwem w dorosłym życiu, dowiesz się w serwisie Dzień Dobry TVN.

  - Uniosła się honorem - ocenił muzyk.

  Zbliża się ostatni moment na wypracowanie porozumienia między Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Czy niebo nad polską będzie zamknięte?

  Państwo J. sprzedając domy na obrzeżach jednej z mazowieckich miejscowości, zapewniali przyszłych lokatorów o możliwości przejazdu przez ich posesję. Po czasie postawili jednak dwie bramy, które utrudniają życie mieszkańcom osiedla.

  "Wolałbym, żeby sąd podjął decyzję w tej sprawie"

  Pojęcie rywalizacji ma najczęściej negatywny wydźwięk. Kojarzy się z walką, kłótnią, ścieraniem. Nie zawsze musi tak być. Rywalizacja ma zarówno negatywne, jak i pozytywne skutki. Warto o tym pamiętać. Wszystko zależy od tego, czy zachowamy zasady zdrowego współzawodnictwa.

  Dokdo to grupa niewielkich wysp zlokalizowanych na Morzu Japońskim. Choć ich teren obejmuje łącznie niespełna 19 hektarów, historia tego miejsca jest niezwykle złożona. Czym wyróżniają się wyspy Dokdo i czego dotyczy związany z nimi spór?

  W programie "40 kontra 20" atmosfera gęstnieje. Pomiędzy Martą a Kingą napięcie rośnie i padają ostre słowa. Z kolei Ania nie może pogodzić się z opuszczeniem willi i wizją zamieszkania w Glampingu. Co przyniesie kolejny odcinek show?

  Miał być marsz przeciw przemocy, a doszło do bójki Polaków i Romów. Co dzieli ludzi, którzy są na co dzień są sąsiadami? Sprawę konfliktu przybliża reportaż programu "Uwaga! TVN".

  Właściciel mieszkania, które od wielu lat wynajmuje pani Jadwiga, pewnej soboty zabrał drzwi wejściowe. Schorowana 77-latka nie może teraz wychodzić, a nocą czuwa przy świeczce. Kobieta zaalarmowała reporterów programu Uwaga! TVN.

  Thomas Markle, czyli ojciec Meghan, księżnej Sussex po raz kolejny skrytykował swoją córkę w mediach. W programie "Australia's 60 minutes" zdradził, jak wyglądają ich relacje. Zaatakował też Oprah Winfrey w związku z głośnym wywiadem, który przeprowadziła z Meghan i Harrym.

  Prawie stu prywatnych ochroniarzy i ponad czterdziestu policjantów, walczących ze sobą niemal przez cały dzień z użyciem pałek, tarcz i gazu. Do takich rozmiarów urósł konflikt, o małą działkę na terenie jednej z rodzinnych firm na Podkarpaciu. Sprawą zainteresowali się reporterzy magazynu "UWAGA! TVN".

  Napięcie między Pałacem Buckingham a księciem Harrym i jego żoną Meghan nabiera na sile. Głos zabrał kamerdyner księżnej Diany, który w ostrych słowach wypowiedział się o jej synu. Nie tylko zasugerował, że Harry jest pod zbyt silnym wpływem Meghan. Wyznał także, czego pragnęłaby jego matka.

  Pani Liliana i jej chory syn Jakub boją się, że stracą dach nad głową. Wspólnota mieszkaniowa jednego z osiedli w Piasecznie chce zlicytować ich mieszkanie. Sąsiedzi skarżą się, że z ich mieszkania wydobywa się nieprzyjemny zapach.

  Zofia Chowaniak kupiła cześć nieruchomości od byłego teścia. Wraz z dziesięcioletnim synem zajmuje lokal na piętrze rodzinnego domu byłego męża. Jej byli szwagrowie robią wszystko, aby kobieta wyprowadziła się z własnego mieszkania. Sprawą zajęli się reporterzy Uwagi! TVN.

  Dwóch chłopców dorastało na oczach całego świata. William i Harry, czyli synowie księżnej Diany i księcia Karola, przez całe życie znajdują się na świeczniku. Obecnie dużo mówi się o ich rzekomym konflikcie. Czy takowy rzeczywiście istnieje? Temat podjął brytyjski pisarz, Robert Lacey, w swojej książce "Bitwa braci".

  Światowej klasy gwiazda, Mariah Carey właśnie wydała nową książkę, w której opisuje swoje życie i karierę. Artystka nie omieszkała kolejny raz wbić szpili Jennifer Lopez. Wszystko wskazuje na to, że trwający od lat konflikt wokalistek nie zakończy się tak szybko.

  Pan Henryk i jego córka byli kilkanaście razy napadali przez swoich krewnych. Jeden z agresorów, 35- letni Marcin R., kilka miesięcy temu, został skazany na bezwzględne więzienie. Mimo to mężczyzna wciąż jest na wolności i nie powstrzymał się od ataków. Historie konfliktu przedstawiają reporterzy Uwagi! TVN.

  Wyzwiska, głośna muzyka i rękoczyny. Od 10 lat mieszkańcy jednego z bloków w Smolanach na Podlasiu nie mogą się ze sobą porozumieć. Policja interweniuje, prokuratura umarza sprawy, a sąsiedzkie piekło trwa.

  Agnieszka Jastrzębska postanowiła dowiedzieć się, o co chodzi w doniesieniach mówiących o konflikcie Mateusza Roznerskiego z producentem spektakli. Jak sytuację skomentował aktor?

  Wielu Polaków nie potrafi poradzić sobie z politycznymi wydarzeniami, do których doszło w ostatnich dwóch latach w naszym kraju. Dlatego grupa psychologów postanowiła prowadzić dla takich osób "terapię obywatelską". Na czym ona polega? W Dzień Dobry TVN gościliśmy jedną z pomysłodawczyń tej inicjatywy Justynę Masellę-Praszyńską. Dowiedzieliśmy się również, jak radzić sobie z agresją rodzącą się podczas dyskusji na temat polityki.

  Zdarza się, że rodzice nie akceptują partnerów swoich dzieci. Jak można ich przekonać do zmiany zdania? Zapytaliśmy o to psychologa i terapeutę par Piotra Mosaka.

  Kto jest bardziej nieprzewidywalny: prezydent USA czy przywódca Korei Północnej? Czy konflikt między nimi może przerodzić się w międzynarodowy konflikt? Jakie będą skutki ewentualnej wojny nuklearnej? O tym w Dzień Dobry TVN Oskar Pietrewicz z Centrum Studiów Polska-Azja.

  Pojawiły się plotki, że między Nataszą Urbańską a Januszem Józefowiczem nie ma zgody w kwestii planowania ich drugiego dziecka. Podobno artystka marzy o ciąży, a jej mąż jest przeciwny. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska postanowiła sprawdzić te wiadomości u źródła.