Newsy

Pożar w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki opanowany. Kilkaset ewakuowanych pacjentek po oddymieniu wraca do sal

Ambulans

x-news

Newsy

Pożar w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki opanowany. Kilkaset ewakuowanych pacjentek po oddymieniu wraca do sal

Ambulans

x-news

Niemal 300 osób ewakuowano z powodu pożaru, jaki wybuchł w poniedziałek rano w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Sytuację opanowano, a kilkaset ewakuowanych pacjentek, po oddymianiu pomieszczeń, wraca do sal – poinformowała straż pożarna.

Niemal 300 pacjentek ewakuowano z powodu pożaru, jaki wybuchł w poniedziałek rano w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Do zdarzenia doszło w budynku A, w którym mieszczą się oddziały położnictwa, patologii ciąży oraz porodówki.

Co było przyczyną pożaru w Centrum Zdrowia Matki Polki?

– Zgłoszenie otrzymaliśmy około 8.14. Na miejscu działało około czterdziestu strażaków - powiedział młodszy kapitan Łukasz Górczyński z łódzkiej straży pożarnej.

Przyczyną pożaru było zapalenie się instalacji elektrycznej, a płomienie objęły szacht od piwnicy do drugiego piętra – wynika z informacji przekazanych prze strażaków.

– Ogień objął instalację elektryczną od piwnicy do drugiego piętra. Topiące się kable spowodowały bardzo silne zadymienie - poinformował mł. kpt. Górczyński.

Z tego też powodu trzeba było ewakuować tę część szpitala. Placówkę musiało opuścić blisko trzysta osób. – Pracownicy administracji uciekali na zewnątrz budynku, a pacjentki z oddziałów ginekologiczno-położniczych - na inne oddziały – dodał mł. kpt. Górczyński.

Pożar w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi – czy są poszkodowani?

Straż pożarna poinformowała, że z ogniem służby poradziły sobie bardzo szybko. Zanim jednak pacjentki mogły wrócić na oddział, trzeba było przeprowadzić oddymianie i wietrzenie. W zdarzeniu nikt nie ucierpiałAkcja oddymiania trwała kilka godzin. 

Zobacz też:

Czeka nas radykalna zmiana pogody. Nadciąga "bestia ze Wschodu"

Ciała dwóch mężczyzn wyłowione w Gdyni. Byli poszukiwani od 23 grudnia 

Pod turystami na Morskim Oku załamał się lód. Tłum widać na zdjęciu

Zobacz wideo: Pożar w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki opanowany. Pacjentki wracają do sal.

x-news


Źródło: TVN24 |
Co sądzisz o tym artykule?
68
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0