straż pożarna

    straż pożarna

    Rośliny, antyki, meble i rowery – klatki schodowe kryją najrozmaitsze skarby. Mimo że zagracanie korytarzy w blokach jest zabronione, jest to coraz poważniejszy problem. Zakaz zostawiania rzeczy nie wynika jedynie z kwestii estetycznych, ale przede wszystkim bezpieczeństwa, ponieważ wydłuża czas dotarcia do poszkodowanych i tym samym utrudnia ratowanie życia. 

    Strażacy w czasie pandemii, tak jak i ratownicy medyczni mają znacznie więcej pracy. W momencie, gdy w dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego brakuje karetek, ruszają w drogę, by ratować ludzkie życie. Piotr Wojtasik wybrał się do Gorzowa Wielkopolskiego, by porozmawiać z ratownikiem Pawłem Jelonkiem oraz Darkiem Szymurą, rzecznikiem prasowym wojewódzkiej straży pożarnej o obowiązkach strażaków.

    Sezon grzewczy zaczął się na dobre. Niestety, razem z nim rośnie zagrożenie śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla. I choć to dopiero początek, strażacy w całej Polsce już wiele razy musieli interweniować w związku z nieszczelnymi instalacjami. Jak można zapobiec tragediom? O tym mówił w naszym programie Krzysztof Batorski, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej.

    Dużo pracy mieli ostatniej doby strażacy. W całej Polsce zanotowali 535 interwencji związanych z pogodą. Głównie usuwali skutki silnych wiatrów na Śląsku, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Niedziela także może być dla straży pożarnej pracowita, bo - zdaniem synoptyków - wrócą burze. Sprawdź, gdzie mogą być niebezpieczne.