Newsy

Mężczyzna na basenie w Szczecinie korzysta z prysznica w damskiej szatni. Ma uzasadnienie

Newsy

Prysznic

W jednej z pływalni w Szczecinie od pewnego czasu mężczyzna bierze prysznic w części sanitarnej przeznaczonej dla kobiet. Nie przejmuje się zdumieniem pań, zaś dla urzędników ma przygotowane wyjaśnienie, które powstrzymuje ich od podejmowania działań w tej sprawie. Jakiego argumentu używa?

Mężczyzna pod damskim prysznicem na basenie w Szczecinie

Do nietypowych zdarzeń dochodzi na terenie szczecińskiego basenu SDS przy ulicy Wąskiej. Jak donosi portal GS24, bywa tam mężczyzna, który, by wziąć prysznic, udaje się do przestrzeni przeznaczonej dla kobiet. Powtarza swój proceder, nic sobie nie robiąc z konsternacji pań. Prysznic bierze w kąpielówkach. Jego wiek oszacowano na 40-50 lat.

Jak wyjaśnia swoją obecność w damskiej przebieralni i korzystanie z prysznica w tym miejscu? Otóż tłumaczy to oświadczeniem, że jest niebinarny, czyli identyfikuje się jako osoba dwóch lub więcej tożsamości płciowych. Twierdzi, że to daje mu prawo do przebywania w części przebieralni przeznaczonej dla kobiet.

Jak zareagowali urzędnicy na wyjaśnienie mężczyzny, który bierze prysznic z kobietami?

Urzędnicy w Szczecinie uznali, że to jest problem trudny do rozwiązania.

- Nie za bardzo wiadomo jak zareagować. On wchodzi pod prysznic bardzo pewnie, wcale nie wygląda na skrępowanego. I bierze prysznic w kąpielówkach. Skąd mamy wiedzieć, czy to faktycznie osoba niebinarna, jak twierdzi, czy może ktoś, kto chce sobie popatrzeć na kobiety - komentują rozmówcy portalu GS24.

- Interwencja pracowników jest dość trudna, ponieważ musiałaby nastąpić tak naprawdę w tym konkretnym momencie, w którym dochodzi do korzystania z prysznica. W tym miejscu nie ma rzecz jasna monitoringu. Z przyczyn oczywistych nie jest również możliwe oddelegowanie tam osoby, która pilnowałby tego, kto kąpie się pod prysznicem. Dlatego kluczowe byłoby jak najszybsze powiadomienie pracowników SDS, którzy mogliby zareagować w momencie, gdy dochodzi do takiej sytuacji — wyjaśnia w rozmowie z GS24 Dariusz Sadowski z zarządu miasta w Szczecinie.

Zobacz wideo: J.K. Rowling w ogniu krytyki. Pisarka została oskarżona o transfobię przez swój komentarz w sieci

Zobacz także:

Rodzice i ich 17-letni syn nie żyją, "mieli rany postrzałowe". Trwają poszukiwania 52-latka, "należy do rodziny ofiar"

Co może zdradzić zdjęcie twarzy wrzucone do Internetu? Zaskakujące wyniki badań

W Bałtyku żyją trzy gatunki rekinów. "Shark week" już od 12 lipca w Player.pl

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Źródło: GS24

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości