Newsy

Pogoda długoterminowa. Wiadomo, kiedy wrócą upały

Newsy

x-news

Jaka będzie pogoda od poniedziałku do piątku, od 9 do 13 sierpnia 2021 r. i w weekend, od 14 do 15 sierpnia 2021 r.? Według synoptyków IMGW rozpoczynający się tydzień to mieszanka słońca, chmur, deszczu i burz. Wiadomo też, kiedy wrócą upały.

Pogoda w tygodniu, 9-13.08.2021 r. Kiedy wrócą upały?

Według IMGW poniedziałek będzie dość pogodny, z większym zachmurzeniem i przelotnym deszczem tylko na północy i wschodzie kraju. - Temperatura maksymalna od 21, 22 st. C na północy kraju i w Małopolsce do 25 st. C na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, w rejonach podgórskich od 20 do 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni - czytamy w synoptycznej prognozie na ten tydzień.

Zachmurzenie wzrośnie we wtorek i w środę. Na północy, na wschodzie i w centrum kraju przelotnie popada, ale też zagrzmi. - W burzach opady deszczu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20, 22 st. C na północy do 26 st. C na zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 80 km/h - zapowiadają synoptycy.

Noce będą umiarkowanie ciepłe, z temperaturą od 11 do 17 st. C. Chłodniej będzie w dolinach górskich.

- W czwartek i piątek możemy liczyć na poprawę pogody, więcej słońca. Należy jednak podejść do tej obietnicy z dużym dystansem, jak zwykle do prognoz na kilka dni do przodu - podkreśla IMGW.

W czwartek ma przelotnie popadać, a dzień upłynie bez większych zmian w temperaturze, od 20 do 25 st. C. - W piątek nie powinno padać, cieplej na zachodzie Polski, do 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i zachodni - czytamy w prognozie.

Pogoda w weekend, 14-15.08.2021 r.

Dalsze ocieplenie możliwe będzie w sobotę i w niedzielę, ale też mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze. - Temperatura maksymalna od 23, 25 st. C na północy i zachodzie do 29, 30 st. C na południu. Cieplejsze też będą noce, od 13 do 19 st. C. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h - prognozuje IMGW.

Zobacz także:

Dzieci naśladują łowców burz bez strachu przed piorunami. "Chcą popisać się przed rówieśnikami"

Gwałtowne burze i fale upałów - czy to nowa rzeczywistość? Ekspertka ds. zmian klimatu: "Powinniśmy odtworzyć to, co naturze zabraliśmy"

Rosół się psuje, mleko kwaśnieje, a psi ogon ściąga pioruny. Czy znasz te i inne burzowe przesądy?

Zobacz wideo: Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (09.08 + 10-11.08.2021)

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości