Newsy

Zbiorowy gwałt na szesnastolatce. Podejrzanych jest 30 mężczyzn. "To zbrodnia przeciwko ludzkości"

Newsy

VikaValter/Getty Images

W jednym z wakacyjnych kurortów na południu Izraela miało dojść do zbiorowego gwałtu na szesnastolatce. Ok. 30 mężczyzn czekało na swoją kolej przed hotelowym pokojem. Pierwsi podejrzani zostali już zatrzymani. - To nie tylko zbrodnia przeciwko tej dziewczynie, to zbrodnia przeciwko samej ludzkości - napisał na Twitterze premier Benjamin Netanjahu.

Pierwsze aresztowania

Sprawa wywołała wyjątkowe poruszenie w czwartek po opublikowaniu szczegółów zeznań wskazujących, że ok. 30 mężczyzn stało w kolejce przed pokojem hotelowym nietrzeźwej dziewczyny, cierpliwie czekając na swoją kolej, aby ją zgwałcić. Potwierdziły to nagrania z hotelowych kamer zabezpieczone przez policję.

Nastolatka złożył skargę na policję 14 sierpnia. Pierwszy podejrzany, 27-letni mieszkaniec Hadery, został aresztowany w środę po tym, gdy korespondencja między nim a poszkodowaną ujawniła, że istnieje dokumentacja wideo domniemanego gwałtu. Drugi podejrzany, również 27-latek z Hadery, został aresztowany w czwartek rano.

Specjalnie powołana grupa operacyjna, złożona z 20 śledczych, przegląda nagrania z kamer, aby zidentyfikować wszystkich podejrzanych, mając nadzieję na ich późniejsze aresztowanie i przesłuchanie - podał portal Times of Israel. Według telewizji Keszet 12 policja zakłada, że niektórzy mężczyźni gwałcili dziewczynę, podczas gdy inni stali obok i patrzyli lub filmowali zdarzenie.

Fala hejtu

Dane poszkodowanej wyciekły do mediów społecznościowych - poinformowały w piątek media izraelskie, m.in. "Israel Hajom" i portal Walla! - co spowodowało falę internetowej nienawiści skierowanej w jej kierunku. Z obawy o bezpieczeństwo dziewczyny policja zdecydowała o wzmocnieniu ochrony wokół jej domu w Aszkelonie.

Najtrudniejszą rzeczą dla niej jest niepewność co do zdjęć, boi się, że jej zdjęcia zostały rozesłane

- powiedziała portalowi Ynet anonimowa osoba, która spotkała się z rodziną poszkodowanej.

To tylko dziewczyna, która pojechała do Ejlatu, żeby spędzić czas z przyjaciółmi

- dodała.

Ejlat jest jedynym izraelskim kurortem nad Morzem Czerwonym. W tym roku z powodu odwołania lotów zagranicznych ze względu na pandemię stał się głównym celem letnich wycieczek "rozwydrzonej" młodzieży, zwłaszcza młodych mężczyzn świętujących ostatnie chwile przed poborem do wojska - zwraca uwagę portal Mako.

Cuba Gooding Jr. oskarżony o gwałt przez kobietę, która chce pozostać anonimowa. Oscarowy aktor miał dopuścić się czynu w nowojorskim hotelu w 2013 roku.

>>> Zobacz także:

Magda Mołek wróciła do trudnych wspomnień. "Wiem, że nie tylko mnie spotkało coś tak strasznego"

Kobiety molestowane przez Harveya Weinsteina podpisały ugodę. 19 mln dolarów trafi do funduszu na rzecz ofiar producenta

"Dziś wiem, że ochroniłem swoje siostry". Tylko u nas pierwszy wywiad z Qczajem o molestowaniu

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości