Newsy

Grand Press 2019. Tomasz Sekielski Dziennikarzem Roku

Newsy

Aktualizacja:
Fot. East News

Grand Press 2019. Tomasz Sekielski Dziennikarzem Roku. Na gali konkursu, zorganizowanego przez miesięcznik "Press" tytuł Dziennikarza Roku 2019 otrzymał Tomasz Sekielski. Wśród zwycięzców znaleźli się również Robert Mazurek, Rafał Woś i Magdalena Gałczyńska.

Grand Press 2019: znamy zwycięzców

W Muzeum Historii Żydów POLIN wręczone zostały statuetki Grand Press za najlepsze materiały dziennikarskie 2019 roku. Tytuł Dziennikarza Roku 2019 przypadł w udziale Tomaszowi Sekielskiemu za "Tylko nie mów nikomu". Dokument otrzymał w głosowaniu rekordowe 253 punkty.

Na drugim miejscu uplasował się ubiegłoroczny laureat - Bertold Kittel ("Superwizjer" TVN).

Kolejne miejsca zajęli Andrzej Stankiewicz (Onet), Marek Sekielski (producent "Tylko nie mów nikomu") i Magdalena Gałczyńska (Onet).

Więcej:

Tomasz Sekielski Dziennikarzem Roku

Tytuł Dziennikarza Roku 2019 Tomasz Sekielski otrzymał za film "Tylko nie mów nikomu". Tak dziennikarz skomentował otrzymaną nagrodę:

Trzynaście lat temu stałem przed państwem i też odbierałem tytuł Dziennikarza Roku. Strasznie miło jest znowu trzymać stalówkę i dzierżyć tytuł Dziennikarza Roku (...). Od nas, od dziennikarzy, zależy bardzo dużo, a śmiem nawet powiedzieć, że zależy przyszłość demokracji. Mówię o dziennikarstwie rzetelnym i jakościowym. Życzę nam wszystkim odwagi, niezależności, uporu, uczciwości i wszystkiego dobrego

Autor: Bartosz Sobkowiak

Pozostałe wiadomości