Tomasz Sekielski poinformował dziś na Facebooku, że przeszedł właśnie zabieg zmniejszenia żołądka. Podczas operacji bariatrycznej usunięto mu 4/5 żołądka. Pacjent czuje się dobrze i żartuje, że wycięto mu "brata bliźniaka". Na czym polega operacja bariatryczna? 

Tomasz Sekielski po operacji zmniejszenia żołądka

Dziennikarz czuje się dobrze. Chwilę po wybudzeniu się z narkozy zamieścił film na którym inforuje o zabiegu. Widać, że jest w dobrym nastroju.

Zobacz też:  Operacja bariatryczna przez usta. Bez otwierania jamy brzusznej >>> 

Wyciąłem sobie żołądek. Tak oto kończy się obżarstwo. Wycinają ci 4/5 żołądka. W moim przypadku to było tak, jakby wycięli brata bliźniaka.

To walka o zdrowie i życie

Tomasz Sekielski podziękował lekarzom, którzy przygotowali go do zabiegu i przeprowadzili operację oraz Henryce Krzywonos, która przekonała go, że to dobry ruch.

Trochę mnie nie było, ale wracam i to w nowej lepszej wersji bez 4/5 żołądka!!! 😱😱😱 Tak, to nie żart. Już jakiś czas temu, po konsultacjach z lekarzami i badaniach, uznałem że nie ma odwrotu. Dlatego poddałem się operacji bariatrycznej. To wielki krok w mojej walce o zdrowie i życie. Zabieg przebiegł bez problemów co jest zasługą doktora Wiesława Pesty i jego znakomitego zespołu z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Składam im WIELKIE PODZIĘKOWANIA!!! Dziękuję też Heni Krzywonos, która zmobilizowała mnie do podjęcia tej trudnej decyzji. #JESTMOC💪

Na czym polega operacja bariatryczna

Zobacz też: Tomasz Sekielski zapowiada 3. część filmu o pedofilii w Kościele >>> 

Operacja zmniejszenia żołądka jest ostatecznym sposobem postępowania u chorych z otyłością olbrzymią. Wcześniej wiązała się z koniecznością przezskórnego dotarcia do wnętrza jamy brzusznej, co mogło grozić powikłaniami.

Od kilku lat zabieg wykonywany jest metodą przezustną. Lekarze przez usta pacjenta aż do żołądka wprowadzają specjalną głowicę, tzw. video endoskop. Następnie za pomocą narzędzi wysuwanych z głowicy precyzyjnie zszywają żołądek, zmniejszając jego objętość. Dzięki temu pacjent po znacznie mniejszej ilości pokarmu ma uczucie sytości już po 10 minutach.

Zabieg jest mało inwazyjny. Pacjenci mogą wrócić do domu po dwudniowym pobycie w szpitalu.

Warto też wiedzieć, że kiedy po powrocie do dawnych nawyków żywieniowych żołądek się rozciągnie, można po kilku latach ponownie poddać się temu zabiegowi.

Zobacz też: Druga część "Tylko nie mów nikomu". Sekielski zdradził datę premiery >>> 

Komentarze internautów pod filmem Tomasz Sekielskiego

Internauci solidaryzują się z dziennikarzem, przeważnie uważają, że to był bardzo dobry wybór i życzą Tomaszowi Sekielskiemu szybkiego powrotu do zdrowia.

  • Bardzo mądra decyzja, zdrówka dużo życzę ☺😊
  • Szybkiego powrotu do formy życzę i pozdrawiam serdecznie 💪
  • Bardzo cieszę się, że operacja przebiegła bez komplikacji. Proszę szybko zdrowieć, potrzebujemy Pana! Wyrazy wsparcia duchowego dla małżonki - będzie dobrze ❤️
  • Brawo za odwagę....teraz bedzie Pana fizycznie mniej ale dla zdrowia warto było pocierpieć.Życzę sukcesów!😍
  • Boshe! A ja tak się bałam, ze cos złego się stało jak Pan zniknął!! Proszę szybko wracac do zdrowia bo brakuje mi strasznie Pana online ! ❤
  • Dobra decyzja będzie łatwiej . Powodzenia
  • I humor nie opuścił Ciebie..co bardzo ważne.... Zdrówka życzę
  • Panie Tomaszu! Jest Pan Wielki!! Gratuluje i z całego serducha życze szybkiego powrotu do zdrowia!!👌😊💞

Tylko nie mów nikomu - ponad 22 miliony wyświetleń 

Film Tomasza Sekielskiego poświęcony pedofilii w Kościele Katolickim obejrzało już na youtube ponad 22 miliony użytkowników. Dziennikarz poinformował, że powstaną kolejne części dokumentu. 

Podczas swojego programu na żywo "Sunday Night Live" w mediach społecznościowych zapowiedział, że oprócz drugiej części filmu o pedofilii w Kościele, powstanie również trzecia część!

Sekielski przekazał, że premiera drugiej części zaplanowana jest na październik lub listopad 2019 roku. Trzecia część powstanie w 2020 roku. 

Zobacz też: "Tylko nie mów nikomu". Wstrząsający film braci Sekielskich o pedofilii w Kościele >>>


Co sądzisz o tym artykule?
79
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0