Newsy

Druga część "Tylko nie mów nikomu". Sekielski zdradził datę premiery

Tylko nie mów nikomu Tomasz Sekeilski

fot. materiały prasowe

Newsy

Druga część "Tylko nie mów nikomu". Sekielski zdradził datę premiery

Tylko nie mów nikomu Tomasz Sekeilski

fot. materiały prasowe

Premiera drugiej części głośnego dokumentu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich zaplanowana jest na październik. Część materiału jest już zebrana, trwają dodatkowe zdjęcia, o czym w rozmowie z Wirtualnymi Mediami powiedział Tomasz Sekielski.

Film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich miał premierę 11 maja w serwisie YouTube. Okazał się wielkim sukcesem - do tej pory wyświetlono go aż 22 miliony razy. Prace nad drugą częścią filmu "Tylko nie mów nikomu" już trwają.

Mamy już całkiem niezły materiał, trwają zdjęcia - powiedział Sekielski w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Pierwsza część filmu „Tylko nie mów nikomu”

Pierwsza część filmu „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego i jego brata Marka opowiada o pedofilii wśród duchownych. Na początku stycznia dziennikarz z sukcesem zakończył zbiórkę pieniędzy przeznaczoną na produkcję dokumentu.

Tytuł "Tylko nie mów nikomu" nawiązuje do powtarzającej się w relacjach ofiar frazy: księża, którzy dopuszczali się molestowania, wymuszali na swoich ofiarach obietnicę milczenia, zakazywali im wspominać o tym, co ich spotkało rodzicom czy podczas spowiedzi.

Autorzy pokazują nie tylko przypadki molestowania dzieci, ale również metody tuszowania tych spraw przez Kościół. Pokrzywdzeni ze szczegółami opisują, co robili księża: molestowali, gwałcili albo wymuszali uległość szantażem i groźbą, że skrzywdzą ich młodsze rodzeństwo.

Film zawiera także wstrząsające sceny konfrontacji ofiar ze sprawcami. Przebieg tych trudnych rozmów zarejestrował ukrytą kamerą Marek Sekielski.


Więcej: Tomasz Raczek: "Miałem własne doświadczenie z księdzem, który czynił mi awanse"

"Tylko nie mów nikomu" online na YouTube

Poniżej zobaczycie cały film "Tylko nie mów nikomu". Film został udostępniony za darmo w serwisie YouTube:

Zobacz film: Pedofilia w Kościele. Tomasz Sekielski ujawnia nieznane przypadki molestowania, źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
3
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0