Premiera drugiej części głośnego dokumentu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich zaplanowana jest na październik. Część materiału jest już zebrana, trwają dodatkowe zdjęcia, o czym w rozmowie z Wirtualnymi Mediami powiedział Tomasz Sekielski.

Film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich miał premierę 11 maja w serwisie YouTube. Okazał się wielkim sukcesem - do tej pory wyświetlono go aż 22 miliony razy. Prace nad drugą częścią filmu "Tylko nie mów nikomu" już trwają.

Mamy już całkiem niezły materiał, trwają zdjęcia - powiedział Sekielski w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Pierwsza część filmu „Tylko nie mów nikomu”

Pierwsza część filmu „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego i jego brata Marka opowiada o pedofilii wśród duchownych. Na początku stycznia dziennikarz z sukcesem zakończył zbiórkę pieniędzy przeznaczoną na produkcję dokumentu.

Tytuł "Tylko nie mów nikomu" nawiązuje do powtarzającej się w relacjach ofiar frazy: księża, którzy dopuszczali się molestowania, wymuszali na swoich ofiarach obietnicę milczenia, zakazywali im wspominać o tym, co ich spotkało rodzicom czy podczas spowiedzi.

Autorzy pokazują nie tylko przypadki molestowania dzieci, ale również metody tuszowania tych spraw przez Kościół. Pokrzywdzeni ze szczegółami opisują, co robili księża: molestowali, gwałcili albo wymuszali uległość szantażem i groźbą, że skrzywdzą ich młodsze rodzeństwo.

Film zawiera także wstrząsające sceny konfrontacji ofiar ze sprawcami. Przebieg tych trudnych rozmów zarejestrował ukrytą kamerą Marek Sekielski.


Więcej: Tomasz Raczek: "Miałem własne doświadczenie z księdzem, który czynił mi awanse"

"Tylko nie mów nikomu" online na YouTube

Poniżej zobaczycie cały film "Tylko nie mów nikomu". Film został udostępniony za darmo w serwisie YouTube:

Zobacz film: Pedofilia w Kościele. Tomasz Sekielski ujawnia nieznane przypadki molestowania, źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
3
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0