Newsy

Gratka dla miłośników piłki nożnej. Najlepsze filmy dokumentalne o futbolu już na Player.pl

Newsy

Aktualizacja:
Pele Ostatni mecz

"Pele: ostatni mecz" to obowiązkowy tytuł dla wszystkich wielbicieli piłki nożnej, dlatego nie mogło go zabraknąć w wyjątkowej kolekcji filmów dokumentalnych discovery+ Originals. Premiera została zaplanowana na 18 czerwca. A to nie wszystko. Na widzów czeka m.in. relacja z najlepszego sezonu FC Liverpool, sukcesach FC Barcelony czy poruszający dokument o Diego Maradonie.

Filmy o piłce nożnej na Player.pl

Kiedy piłkarski świat żyje rozgrywkami EURO 2020, Player.pl przygotował specjalną, dodatkową, gratkę dla fanów tego sportu. Śledzenie rozgrywek to oczywiście podstawa, ale historia futbolu jest nieodłącznym elementem pakietu prawdziwego kibica. Teraz jest on dostępny w jednym miejscu. Jakie filmy na Player.pl znajdą miłośnicy futbolu?

„Pele: ostatni mecz”

28 sierpnia 1977 r. „król piłki nożnej” abdykował. Pelé, brazylijska legenda boiska, oficjalnie pożegnał się z karierą sportową. Jego decyzja zaskoczyła wszystkich, ostatnia koszulka piłkarska piłkarza stała się całunem historii tej dyscypliny. W dokumencie widzowie będą świadkami jego ostatniej gry, pożegnania ze sportem, a tym samym świadkami końca pewnej epoki futbolu. „Pele: ostatni mecz” to obraz drużyny „bogów”, złotego wieku piłki nożnej i świetności, jaka go charakteryzowała. To także portret legendy sportu widziany oczami tych, którzy go znali.

Filmy dokumentalne discovery+ Originals

Oprócz filmu o legendarnym zawodniku, kibicie znajdą na platformie player.pl także inne pozycje opowiadające o najważniejszych momentach w historii piłki nożnej.

Ośmioodcinkowa seria dokumentalna to opowieść o najpopularniejszym klubie sportowym na świecie, FC Barcelona. Każdy odcinek skupia się na jednym z kluczowych meczów w sezonie 2018/19. Wszystkie spotkania na boisku stają się punktem wyjścia dla wielu opowieści o bohaterach Barcy: obecnych i byłych graczach, menedżerach, załodze personelu oraz kibicach w każdym wieku i każdej narodowości.

„Liverpool: Powrót mistrzów”,

90-minutowy film dokumentalny to historia spektakularnego triumfu Liverpool F.C. w Premier League w sezonie 2019/2020. Produkcja przedstawia ekskluzywne, zakulisowe materiały pozyskane z tysięcy godzin nagranych w trakcie meczów i treningów, które dają unikatowy wgląd w chwile chwały i upadków piłkarzy klubu. Twórcy nie tylko zajrzeli do szatni, ale także pokazali emocje i doświadczenia ponad 500 milionów kibiców z całego świata, którzy razem ze swoimi idolami stawiali czoło pandemii COVID-19 oraz innym wyzwaniom.

„Co zabiło Maradonę?”

Prawdziwy geniusz, legenda boiska, ikona futbolu! Diego Maradona, uważany za jednego z najlepszych graczy w historii piłki nożnej, odszedł nagle pod koniec 2020 r. Wielki sportowiec skrywał jednak również ciemną stronę – prowadził trudną walkę z uzależnieniami. Na przestrzeni lat różnego rodzaju używki dawały mu siłę, by grać na mistrzowskim poziomie, ale równocześnie rujnowały zdrowie. Dokument „Co zabiło Maradonę” rzuci światło na to, co tak naprawdę zniszczyło jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.

Specjalnie dla fanów piłki nożnej cała kolekcja filmów o futbolu od discovery+ tylko na Playerze!

Zobacz wideo: EURO2020 - Polacy nie dali rady Słowakom

Zobacz też:

Dagmara Kaźmierska potwierdziła związek. "Mam narzeczonego. Adoratorzy niech się odbijają"

Joanna Opozda i Antek Królikowski potwierdzili związek. Fani: "Ileż można się ukrywać"

Angelina Jolie ma nowy tatuaż. Jego znaczenie może być pewną sugestią

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Adam Barabasz

Pozostałe wiadomości