mistrzostwa Europy

  mistrzostwa Europy

  Jak mieszkają najsłynniejsi polscy piłkarze? Okazuje się, że sportowcy mają bardzo podobny gust w kwestii urządzania wnętrz. W ich domach królują biele i beże oraz jasne meble i dodatki. Nie lubią ekstrawagancji. Choć mogliby sobie pozwolić na przepych, wolą przytulne przestrzenie, w których można odpocząć po męczącym treningu czy stresującym meczu.

  Mecz Polska-Słowacja rozpocznie zmagania naszej reprezentacji na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Spotkanie na stadionie w Sankt Petersburgu zaczyna się o godz. 18:00. Nie wszyscy jednak są kibicami futbolu. Dla osób niezainteresowanych występem biało-czerwonej drużyny w ramach Euro 2020 przygotowaliśmy alternatywę. Sprawdźcie, co ciekawego można obejrzeć w TVN i na Player.pl.

  Euro 2020 nie zdążyło się na dobre rozpocząć, a już przeszło do historii. Napastnik duńskiej drużyny, Christian Eriksen, zasłabł na boisku i na oczach tysięcy kibiców rozpoczęła się walka o jego życie. Koledzy z zespołu otoczyli go murem, aby zapewnić minimum prywatności. Święto sportu zamieniło się w dyskusję - o granicach sportowego biznesu i możliwościach piłkarzy, których kibice traktują jak swoją własność.

  Beata Pacut to polska judoczka, która na swoim koncie ma między innymi złoty medal mistrzostw Europy w judo w wadze do 78 kg. Mimo sukcesów zawodniczka wciąż nie zwalnia tempa. Codziennie ciężko trenuje i przygotowuje się do udziału w olimpiadzie w Tokio. Nam pokazała, jak wygląda sportowa rozgrzewka.

  Justyna Święty-Ersetic zdobyła srebrny medal w biegu na 400 metrów podczas niedawnych halowych mistrzostw Europy. Reprezentacja Polski wywalczyła też brązowy medal w sztafecie 4x400 metrów. Niestety z powodu kontuzji najbardziej utytułowana polska biegaczka nie wzięła w niej udziału. Zastąpiła ją sprinterka Aleksandra Gaworska. Jak słynne Aniołki Matusińskiego wspominają zawody w Toruniu?

  15 lat temu Polska żyła jednym wydarzeniem – wygraną Złotek, bo tak okrzyknięto ówczesną reprezentację w piłce siatkowej kobiet. Dziewczyny zdobyły wówczas po raz drugi mistrzostwo Europy. Jak wspominają ten ogromny sukces? W Dzień Dobry TVN Katarzyna Skowrońska-Dolata, Izabela Bełcik i Małgorzata Niemczyk opowiedziały o tym niezwykłym sukcesie.

  Podczas mistrzostw Europy w Berlinie, nasza lekkoatletka - Justyna Święty-Ersetic, dokonała niemożliwego! W 90 minut zdobyła dwa złote medale w biegu na 400 m indywidualnie i w sztafecie 4x400 wraz z Igą Baumgart-Witan, Patrycją Wyciszkiewicz i Małgorzatą Hołub-Kowalik. O wspólnym, sportowym życiu opowiedziała nam w studiu Dzień Dobry TVN z mężem, Dawidem Erseticem - zapaśnikiem. Jak zmieniło się ich życie po tak spektakularnym sukcesie?

  W Berlinie trwają Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce. Polscy lekkoatleci prowadzą w klasyfikacji medalowej. W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Konrada Bukowieckiego, który zdobył srebro w pchnięciu kulą, Wojciecha Nowickiego, złotego medalistę w rzucie młotem oraz Paulinę Gubę, która zdobyła złoto w pchnięciu kulą. Jakie towarzyszą im dziś emocje? Co daje im największą motywację? Przed nimi Mistrzostwa Świata. Jak regenerują się po ostatnich startach?

  Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem po raz trzeci z rzędu zapewnili sobie tytuł Mistrzów Europy w rajdach samochodowych. W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy go o ten niebywały sukces, jego książkę i nieszczęśliwy wypadek, w którym zginął jego przyjaciel. Czy Kajetan będzie startował w kolejnych Mistrzostwach Europy? Jak godzi sport z życiem prywatnym? Co jest dla niego większym wyzwaniem - udział w rajdach czy spędzenie 3 godzin z dzieckiem?

  Na Halowych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Belgradzie polscy lekkoatleci zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zawodów. O tym niezwykłym sukcesie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze złotym medalistą w biegu na 800 m Adamem Kszczotem oraz złotymi medalistkiami w sztafecie 4x400: Małgorzatą Hołub i Igą Baumgart. Jak się startuje w roli faworyta? Jak nasi mistrzowie radzą sobie ze stresem? Pracują z psychologiem? Czy po mistrzostwach będą odpoczywać? Jakie warunki do trenowania stwarza im Polski Związek Lekkiej Atletyki? Gratulujemy naszym lekkoatletom :)

  Piotr Lisek to 24-letni tyczkarz z wieloma sukcesami na koncie. Właśnie został złotym medalistą halowych mistrzostw Europy w skoku o tyczce, które odbywały się w Belgradzie. Sportowiec przyjechał do Dzień Dobry TVN prosto z zawodów, aby powiedzieć o swojej drodze do sukcesu. Ile tyczek złamał do tej pory? Czy wie, co oznacza "gest Kozakiewicza"? ;) Zobaczcie, jak wygląda jego medal z mistrzostw Europy.

  Nie samą piłką nożną kibic żyje! W zakończonych niedawno Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Amsterdamie Polacy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Naszymi gośćmi byli: zdobywca srebrnego medalu w trójskoku Karol Hoffmann i dziennikarz sportowy Piotr Salak. Czy dobry start w Amsterdamie wróży sukcesy na olimpiadzie w Rio?

  Po zwycięstwem nad drużyną Ukrainy nasza reprezentacja przeszła do 1/8 finału Mistrzostw Europy 2016. Organizatorzy Euro określili ten mecz jako spotkanie podwyższonego ryzyka. Czy rzeczywiście mieli się czego obawiać? Sprawdziła to Bianka Zalewska - zarówno przed, jak i tuż po meczu.

  Reprezentacja Polski wywalczyła drużynowe srebro podczas Mistrzostw Europy w kendo, które odbyły się w tym roku w stolicy Macedonii - Skopje. Zobaczcie, czym na co dzień zajmują się polscy zawodnicy, jak wyglądają ich treningi i jakie cechy charakteru pomagają osiągnąć sukces w tym sporcie. Poznaliśmy również zasady walki w kendo.

  Jurata została wybrana przez najcenniejsze polskie stopy, czyli polską reprezentację w piłce nożnej, na miejsce odpoczynku tuż przed wyjazdem na Mistrzostwami Europy. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdził, na jakim etapie są przygotowania do przyjazdu piłkarzy. Czy pani z obsługi hotelu wyszorowała już węża? Czy "prysznic wrażeń" i "studnia lodowa" będą gotowe na czas? Czy panie od masażu stóp wiedzą, jakie skarby będą trzymały w dłoniach? I jaką radę dla piłkarzy ma Filip? ;)

  Na początku grudnia tego roku polska pływaczka Alicja Tchórz zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym. W chwili obecnej to największy sukces w karierze młodej zawodniczki. W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy ją o przygotowania do kolejnych startów. Poruszyliśmy również temat jej emocjonującego wpisu na jednym z portali społecznościowych, w którym komentowała brak wparcia dla młodych sportowców. Czy inni sportowcy ją poparli, a jak na jej wpis zareagował Polski Związek Pływacki? Czy otrzymała wsparcie finansowe?

  Siatkarska reprezentacja Polski kadetów zdobyła złoty medal na mistrzostwach Europy w Turcji. Całą "złotą" drużynę gościliśmy dziś w Cafe TVN! Jak stworzyć tak zgrany zespół i wyszkolić ekipę, która na międzynarodowej imprezie nie przegrywa ani jednego spotkania? Czy chłopcom łatwo przychodzi łączenie nauki i treningów? Czy znajdują też czas na życie towarzyskie i spotkania z dziewczynami? :-)

  Na sierpniowych Mistrzostwach Europy w Berlinie Konrad zdobył złoto na 100 metrów stylem motylkowym oraz srebro na 50 metrów stylem dowolnym. Jaką stosuje dietę i czy jada słodycze? Czy spodziewał się, że z Berlina wróci aż z dwoma medalami? Jak czuje się w Hiszpanii, w której obecnie mieszka? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Konrad Czerniak.

  Niedawno dużo się mówiło o sukcesie naszych lekkoatletów na Mistrzostwach Świata 2014 w Zurychu. Niewiele jednak osób wie, że ogromne sukcesy odnieśli również para-lekkoatleci, którzy na Mistrzostwach Europy Niepełnosprawnych 2014 zdobyli aż 32 medale i w klasyfikacji medalowej uplasowali się na 8 miejscu (na 37 państw). Poznajcie naszych mistrzów: Mateusza Michalskiego – mistrza świata i paraolimpijskiego w sprincie oraz Macieja Lepiato – mistrza świata i paraolimpijskiego w skoku wzwyż. W Dzień Dobry TVN gościliśmy także fizjoterapeutę kadry narodowej w lekkoatletyce - Mateusza Ottę.