Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Kanapowe ćwiczenia dla leniuszków
Trening kettlebell lifting
Marcin Nitschke zajął trzecie miejsce na mistrzostwach Europy Shoot Out 2023. To niebywały sukces dla polskiego snookera. Jak wspomina zawody? Kiedy rozpoczął sportową karierę? O tym opowiedział medalista w rozmowie z Kingą Burzyńską, reporterką Dzień Dobry TVN.

Marcin Nitschke o początkach gry w snookera

Marcin Nitschke urodził się w Zielonej Górze, a w wieku 10 lat rozpoczął swoją przygodę ze snookerem w tamtejszym domu kultury. Pierwsze sukcesy osiągnął bardzo szybko. W 1995 roku - w wieku 12 lat - zdobył brązowy medal na mistrzostwach Polski.

- Moi koledzy w mokasynach, ja w kamizelce czerwonej, za małej, włosy blond, na bok - wspominał sportowiec w rozmowie z Kingą Burzyńską. - Dziękuję Polskiemu Związkowi Snookera, bo zaufali mi i po dziś dzień mogę reprezentować nasz kochany kraj - dodał.

Mistrzostwa Europy. Polak zdobył brązowy medal

Po 30 latach kariery sportowej Marcin Nitschke zdobył brązowy medal mistrzostw Europy Shoot Out 2023.

- Cieszę się, bo to historyczny. [...] Pierwszy mój medal w mistrzostwach Europy indywidualnych. [...] W ćwierćfinale grałem z kolegą Pawłem Rogozą. Miałem minutę, brakowało mi 30 punktów. Dosłownie rzutem na taśmę, dwoma punktami wygrałem. Tam się działy naprawdę cuda. W Internecie jest ten filmik. Biegam, krzyczą ludzie: "Come on, come on" - opowiadał rozmówca Dzień Dobry TVN.

Na tym nie koniec sukcesów. Snookerzysta zdobył też medal w drużynowych mistrzostwach Europy. - Cieszę się, że tak szerokiej publiczności możemy o tym powiedzieć. Tworzymy historię polskiego snookera na waszej antenie. 8 polskich medali - powiedział z dumą.

Czy 9-letni syn Marcina pójdzie w ślady ojca? Jak Kinga Burzyńska poradziła sobie z grą? Zobacz materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.