Newsy

14-latka po domowym porodzie trafiła z noworodkiem do szpitala. Dziecko miało ranę ciętą szyi 

Newsy

Autor:
MAK/
tam/tvn24,
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Stopy nowo narodzonego dziecka

Do chojnickiego szpitala trafiła czternastolatka z nowo narodzonym dzieckiem. Zastępca dyrektora ds. medycznych placówki poinformował, że noworodek został przyjęty na oddział z urazem w postaci rany ciętej szyi. Sprawą zajmują się prokuratura i sąd rodzinny.

Chojnice: 14-latka po domowym porodzie trafiła do szpitala

Małoletnia matka trafiła pod opiekę lekarzy z chojnickiego szpitala w poniedziałek. Jak podaje tvn24.pl, wcześniej miała urodzić dziecko w warunkach domowych. U noworodka stwierdzono uraz w okolicy szyi. Wstępnie zaopatrzono go w chojnickiej placówce, a następnie przewieziono do specjalistycznej kliniki w Gdańsku. Nastolatka przebywa w szpitalu w Chojnicach i ma zapewnioną opiekę psychologa.

Chore dzieci

Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matkiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

- W godzinach rannych zespół ratownictwa medycznego przywiózł młodą, prawie 15-letnią pacjentkę po odbytym porodzie w domu z noworodkiem z raną ciętą szyi na oddział ginekologiczny i neonatologiczny - przekazał w rozmowie z TVN24 lek. Piotr Wroński, zastępca dyrektora ds. medycznych w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach. 

Prokuratura i sąd rodzinny badają sprawę małoletniej matki

Nie wiadomo, czy obrażenia na ciele dziecka to skutek umyślnego działania czy wypadku. Jak podaje tvn24.pl, postępowania w sprawie małoletniej matki zostały wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Człuchowie i sąd rodzinny.

- Odnośnie charakteru tego urazu, jak i okoliczności, w jakich on mógł powstać, z uwagi na dobro obu prowadzonych postępowań (...) nie będę się wypowiadał, przynajmniej na tym etapie - przekazał Mariusz Radomski, szef Prokuratury Rejonowej w Człuchowie.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:MAK/ tam/tvn24, Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Isabel Pavia/Getty Images

Pozostałe wiadomości