Newsy

Wypadek busa, który wiózł dzieci i młodzież na wycieczkę. Są ranni

Newsy

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
TVN24.pl, tarnow.naszemiasto.pl
policja

W miejscowości Faściowa w województwie małopolskim doszło do niebezpiecznego wypadku. Samochód osobowy uderzył w bus, w którym podróżowały dzieci, młodzież oraz ich opiekunowie. Grupa jechała na wycieczkę. W wyniku zderzenia pojazdów kilka osób zostało rannych. Na miejsce wezwano służby ratunkowe.

Wypadek na drodze

25 września przed godziną 14:00 na drodze wojewódzkiej nr 980 w miejscowości Faściowa (małopolskie) samochód osobowy zderzył się z jadącym z naprzeciwka busem. Jak podaje serwis tvn24.pl, kierowca Skody zjechał na przeciwległy pas i uderzył czołowo w busa. Na razie nie udało się ustalić, dlaczego osoba prowadząca pojazd wykonała tak niebezpieczny manewr.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

W busie znajdowało się dwunastu pasażerów - ośmioro dzieci w wieku od 10 do 17 lat oraz czworo opiekunów. Grupa jechała z Ciężkowic do Czchowa na wycieczkę.

Dzieci poniosły obrażenia w wypadku

Na miejsce zdarzenia wezwano służby - policję, pogotowie i straż pożarną. Według relacji serwisu tarnow.naszemiasto.pl, kilka osób zostało rannych. Pasażerowie mieli otarcia i potłuczenia. Na miejscu pomagali im ratownicy medyczni.

Największe obrażenia odniósł kierowca osobówki, dlatego przetransportowano go do szpitala. Pozostali uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do urzędu gminy w Zakliczynie.

Policja zajmie się ustaleniem przyczyn i okoliczności, w których doszło do wypadku.

Więcej informacji na ten temat można przeczytać na stronie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: TVN24.pl, tarnow.naszemiasto.pl

Źródło zdjęcia głównego: Canon_77/Getty Images

Pozostałe wiadomości