Podróże

Koniec z bagażem w poduszce. Tanie linie lotnicze chcą wprowadzić dodatkowe opłaty?

Podróże

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
fly4free
Podróż samolotem

Zabierasz ze sobą w podróż poduszkę, aby móc komfortowo się zdrzemnąć? A może stosujesz jeden z popularnych "lifehacków" i do poszewki wkładasz część bagażu? Irlandzka linia lotnicza zapowiada, że może wprowadzić dodatkowe opłaty za takie przyjemności. 

Ryanair chce ukrócić triki na tanie podróżowanie

Na platformach społecznościowych roi się od sposobów, jak nie zapłacić za dodatkowy bagaż, a wziąć odpowiednią liczbę rzeczy. Możliwości jest wiele - część osób pakowało ubrania do poszewki poduszki, inni nakładali na siebie warstwy. Przewoźnicy są tego świadomi, dlatego jeden z nich zasugerował, że w końcu taka praktyka może się skończyć. 

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Ryanair na swoim profilu na TikToku umieścił żartobliwy filmik, w którym pojawiły się kwoty, ile ma kosztować nie tylko wzięcie poduszki na pokład, ale również zapakowanie jej ubraniami. Chociaż nagranie część osób traktuje jako żart, to wiele wskazuje na to, że może nim nie być. Już kilka lat temu podróżnicy nie wierzyli, że zmniejszone zostaną limity bagaży, a za podręczną, średniej wielkości torbę będzie trzeba zapłacić więcej. Obecnie, aby móc wnieść nieduży plecak trzeba wykupić wejście priorytetowe lub oddzielny bagaż.

Dodatkowe opłaty za bagaż

W swoim żartobliwym filmiku Ryanair opublikował "cennik": poduszka na szyję miałaby kosztować 5 euro, potrójne warstwy ubrać 17,50, a bagaż w poduszce 24,99. Na szczęście zabierany bagaż emocjonalny nie będzie objęty dodatkową opłatą. Chociaż filmik jest niewątpliwie zabawny, to warto pamiętać, że poprzednie zmiany (zmniejszające limit bagaży) zostały przeprowadzone w podobny sposób. Oficjalnie nie podano żadnej informacji, jednak wiele podróżników sugeruje, że zmiany mogą wkrótce nastąpić. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: fly4free

Źródło zdjęcia głównego: frantic00/Getty Images

Pozostałe wiadomości