lot samolotem

  lot samolotem

  Dokładnie 10 lat temu na warszawskim Okęciu doszło do historycznego wydarzenia. Kapitan Tadeusza Wrona wykonał awaryjne lądowanie bez wysuniętego podwozia. W studiu Dzień Dobry TVN gościła była stewardessa oraz członkini załogi kpt. Tadeusza Wrony, Magdalena Gortat oraz kontroler lotu, który sprowadzał samolot pilotowany przez kpt. Wronę, Maciej Szczukowski.

  Jednym ze sposobów na to, jak miło spędzić weekend z grupą znajomych, zrobić niespodziankę ukochanej osobie lub zafundować rodzinie niezapomnianą wycieczkę, jest zwiedzenie Krakowa. To jedno z bardziej klimatycznych miast Polski, które łączy w sobie wiele kultur i zachwyca architekturą. Dogodne połączenia lotnicze nam to ułatwią.

  Prezenter TVN wrócił wspomnieniami do bardzo trudnego, ale ważnego wydarzenia z życia. Olivier Janiak opowiedział o locie samolotem, który wpadł w turbulencje. Sytuacja wyglądała na bardzo poważną. - Wszyscy byliśmy przerażeni i żegnaliśmy się z życiem - wspomina. Traumatyczne przeżycie wpłynęło na jego dalsze decyzje.

  Do wtorku 10 listopada br. obowiązuje zakaz wykonywania międzynarodowych lotów cywilnych do 34 państw. Tak zakłada rozporządzenie Rady Ministrów, które właśnie weszło w życie. Lista obejmuje m.in. Stany Zjednoczone, Czarnogórę i Izrael. Nie ma na niej krajów z Unii Europejskiej, a także Rosji i Ukrainy.

  Francja wprowadziła rozwiązania gwarantujące, że do samolotów będą wpuszczane wyłącznie osoby z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa. W związku z tym zakaz połączeń lotniczych z tym krajem został zniesiony. Tak wynika z informacji MSZ.

  Z powodu epidemii zaczyna obowiązywać zakaz przylotu do Polski z 44 państw. Osoby, które planują powrót do kraju, muszą więc liczyć się z dużymi utrudnieniami lub dwutygodniową kwarantanną. Co powinny zrobić? Czy przysługują im jakieś rekompensaty finansowe? Wyjaśniał to Eryk Bogdas, adwokat, który reprezentuje pasażerów w sporach przeciwko przewoźnikom lotniczym.

  Sezon urlopowy za pasem. Wakacje często oznaczają krótsze lub dłuższe loty samolotem. Kiedy jest odpowiedni moment, by zabrać dziecko w podróż samolotem? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy blogerów Aleksandrę i Paweł Wysockich. Co zabrać ze sobą do samolotu? Czy na pokład samolotu można wnieść swoje jedzenie i picie? I jak zagospodarować dziecku czas w czasie lotu?

  Jakiś czas temu, Internet obiegło nagranie ukazujące 3-letniego chłopca, który krzyczał w samolocie nieprzerwanie przez osiem godzin lotu. O możliwych przyczynach histerycznego zachowania dziecka porozmawialiśmy z naszymi gośćmi. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog dziecięcą Martę Żysko-Pałubę oraz otolaryngologa dr Tomasza Brodę. Okazuje się, że dzieci podczas lotu często uskarżają się na problemy z uszami. Wynika to ze zmiany ciśnienia. Jak złagodzić te dolegliwości? Czy taka sytuacja może być dla dziecka niebezpieczna? Jak przygotować się do podróży samolotem z małym dzieckiem?

  Po udziale w Agencie Dominika Tajner-Wiśniewska, dla podtrzymania adrenaliny na wysokim poziomie, postanowiła usiąść za sterami samolotu. W Dzień Dobry TVN menadżerka grupy Ich Troje powiedziała o swoim zamiłowaniu do sportów ekstremalnych. Co teraz planuje?

  Co następca brytyjskiego tronu robił w klasie ekonomicznej samolotu rejsowego z Memphis do Dallas - tego próbowała dociec dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.