prokuratura

  Niedługo minie rok od śmierci Izabeli z Pszczyny, która zgłosiła się do szpitala w 22. tygodniu ciąży. Po trwającym rok śledztwie prokuratura postawiła trzem lekarzom zarzuty.

  "Śledztwo jest niezwykle sprawnie prowadzone".

  W śląskim Będzinie dokonano makabrycznego odkrycia. W zaparkowanym na terenie osiedla Syberka samochodzie znaleziono zawinięte w dywan zwłoki kobiety. Właściciel auta również nie żyje. Sprawą zajmuje się prokuratura.

  Na obozie Oaza Nowego Życia w Tylmanowej dzieci miały wiązane ręce, "by poczuły się jak Jezus w niewoli". O sprawie poinformowało Biuro Obrony Praw Dziecka, które otrzymało anonimowe nagrania.

  Sprawą zajęła się prokuratura.

  Jaka kara grozi mężczyźnie?

  Hanna przyjechała do Polski z Ukrainy kilka lat temu. W naszym kraju pracuje, wychowuje dziecko i żyje jak każdy inny obywatel. Właśnie tyle wystarczyło, by spotkać się z agresją polskiej patriotki, która kazała jej "spier... na Ukrainę". Na słowach jednak się nie skończyło. Sprawa jest w prokuraturze.

  Kobieta jest oskarżona o narażenie dziewczynki na niebezpieczeństwo utraty życia.

  Sprawa zabójstwa 11-letniego Sebastiana z Katowic wstrząsnęła całą Polską. Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi M. Mężczyzna odpowie m.in. za uprowadzenie i zabicie chłopca.

  Śmiertelnie niebezpieczną decyzję podjęli kierowca i nauczycielka. Sprawą zajęła się prokuratura.

  Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie Barbary Kurdej-Szatan i jej wpisu na temat funkcjonariuszy Straży Granicznej. Aktorka o podjętych krokach prawnych dowiedziała się z internetowych serwisów.

  W 2014 roku spod firmy Pana Krzysztofa skradziono jego przyczepę. Zupełnym przypadkiem, rok później, mężczyzna znalazł ją na jednym z parkingów.

  Nie chcę, żeby pokazywano mnie z zasłoniętą twarzą" - zaapelowała aktorka.

  Paweł Kiliański, nasz redakcyjny kolega, zginął 27 marca. Do tej pory nie udało się aresztować sprawcy, ponieważ Kamil Ż., któremu postawiono zarzuty uciekł za granicę. Bez decyzji o tymczasowym aresztowaniu nie da się go ścigać poza terytorium Polski. Tomasz Patora w swoim reportażu bada, jak doszło do tego, że sprawca wyjechał, a najbliższe posiedzenie sądu zaplanowane jest na ponad miesiąc po zdarzeniu.

  Kobieta upadła i straciła przytomność.

  "Będę wnosił o umorzenie tego postępowania".

  Rektor powiadomił prokuraturę.

  Prokuratura szuka świadków wypadku.

  Podejrzany usłyszał zarzuty.

  Dwa ciała zostały znalezione w jednym z mieszkań w Górze na Dolnym Śląsku. To zwłoki kobiety i mężczyzny. Sprawę ich śmierci wyjaśniają policja i prokuratura. Zatrzymano jedną osobę. Według nieoficjalnych informacji, 28-letni mężczyzna zamordował swoich rodziców.

  Mieszkańcy Kraśnika wstrząśnięci tym, co się stało. Sami poprosili policję o pomoc w poszukiwaniach sąsiadki. Takiego finału nikt się nie spodziewał. Sprawą zajmuje się prokuratura.

  Pracownicy ośrodków ruchu drogowego i eksperci nie mogą uwierzyć, że doszło do tak ewidentnych pomyłek. Wydawałoby się, że to niemożliwe, by prawo drogowe zawarte w kodeksie było inne niż to egzekwowane na egzaminie przeprowadzanym przez WORD. A jednak - resort naliczył osiem wadliwych pytań, które trafiły do bazy egzaminacyjnej. Sprawę bada prokuratura.

  "Zadaję sobie pytanie, czy była świadoma, że trafiła do domu".

  "Śledztwo pod kątem nakłaniania do popełnienia samobójstwa".

  Sprawą zajmuje się prokuratura.

  Rodzina zawiadomiła prokuraturę.

  Jaka kara grozi piosenkarce?

  W Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie) do sześciotygodniowej dziewczynki została wezwana karetka pogotowia. Niestety lekarzom nie udało się uratować niemowlęcia, które miało siniaki. Według prokuratury, mała Adrianna była bita przez ojca praktycznie przez całe swoje życie. Zarzuty usłyszeli oboje rodzice.

  43-latek zginął od ciosu ostrym narzędziem podczas domowej awantury. Miał uszkodzone m.in. serce i lewe płuco. Akt oskarżenia w tej sprawie jest już gotowy. Żona mężczyzny odpowie przed warszawskim sądem za zabójstwo.

  Matka, która w poniedziałek (16 sierpnia) pozostawiła niespełna dwuletnią dziewczynkę w oknie życia w Częstochowie, oświadczyła, że żałuje tego, co zrobiła i chce ją odzyskać. O tym, co stanie się z dzieckiem zadecyduje teraz sąd rodzinny.