prokuratura

  prokuratura

  Nergal może mieć kłopoty. Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała przeciwko niemu akt oskarżenia. Zarzuca muzykowi, że obraził uczucia religijne czterech osób, stawiając but na wizerunku Matki Boskiej. Śledztwo wszczęto po zawiadomieniach od przedstawicieli Ordo Iuris i Towarzystwa Patriotycznego.

  17-letnia matka chciała anonimowo pozostawić dziecko w oknie życia, ale została przesłuchana przez policję. Dlaczego? O postępowaniu polskich organów ścigania i roli, jaką pełnią okna życia rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: adwokatem Grzegorzem Wroną i dyrektor Wojewódzkiego Centrum Pomocy Rodzinie Jolantą Sobczak. Czy matka, która zostawi dziecko w oknie życia może je kiedyś odzyskać?

  Gość Dzień Dobry TVN Magdalena Zmitrowicz 6 lat temu podżyrowała znajomej kredyt na 12 tys. złotych, który okazał się wyłudzeniem. Została skazana na 9 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Kredyt miał być spłacony w ciągu roku. Znajoma zapewniła, że kredyt spłaciła. Sąd miał jednak inne informacje, dlatego Panią Magda trafiła do więzienia. Spędziła w nim 5 miesięcy, kiedy okazało się, że niesłusznie odwieszono jej karę. Zobaczcie, jak doszło do wykrycia błędu, kto go popełnił i czego domaga się obecnie Pani Magda.

  Podobno podczas Festiwalu w Opolu nie będzie kabaretów, bo nie ma się z czego śmiać. Jednak niektórzy mieszkańcy Opola udowodnili, że nie jest to prawda. A to za sprawą potężnej afery z literką "P", co to - ponoć w nazwisku "Duda" - zastąpiła literkę "D". Ponoć, bo autora, a właściwie autorki podmiany do tej pory nie znaleziono i nie wiadomo, co miała na myśli. Czujny - jak zwykle - dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer wyruszył tropem afery. Swoje śledztwo rozpoczął od rekonstrukcji wydarzeń z damskiej toalety, gdzie owa afera miała swój początek. Było śmiesznie i strasznie.

  78-letni Feliks Meszka 11 lat spędził w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym w Rybniku. Trafił tam, bo był podejrzany o groźby karalne wobec sąsiadów. Według pełnomocnika Pana Feliksa - adwokata Piotra Wojtaszaka postępowanie prokuratury i sądów obu instancji miało błędy. Potwierdził to Sąd Najwyższy, który wytknął brak postępowania dowodowego w sprawie. W wyniku kasacji Pan Feliks opuścił szpital i teraz będzie starał się o odszkodowanie. Jak się okazuje, nie jest to jedyna tego typu sprawa w Polsce. Oto historia Pana Feliksa.

  Ta zbrodnia zszokowała opinię publiczną. Ojciec, będąc pod wpływem narkotyków, zabrał swoją pięcioletnią córką na spacer. W pewnym momencie wpadł w szał i brutalnie zamordował swoje dziecko. W czasie przesłuchania zeznał, że jest uzależniony od marihuany. Biegli uznali, że podczas morderstwa, z powodu odurzenia marihuaną, podejrzany nie miał zdolności do rozpoznania swojego czynu. Ta opinia przybliża Mariusza L. do wolności. Co o tej sprawie myślą goście Dzień Dobry TVN mecenas Zbigniew Roman i psychiatra dr Hubert Maria Kowalczys? Czy rzeczywiście marihuana może spowodować niepoczytalność i, czy prawo jest w takiej sytuacji bezradne?

  Izolowała się od ludzi, choć jej marzeniem było śpiewać dla milionów. Kiedyś śpiewał dla niej Frank Sinatra. Odcięła się od rodziny. Piątego grudnia 2011 roku zmarła w Lewinie Kłodzkim. Prokuratora wszczęła dochodzenie w sprawie wyjaśnienia przyczyn śmierci piosenkarki. Niestety wnioski są przerażające. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy syna Violetty Villas Krzysztofa Gospodarka, synową Małgorzatę Gospodarek oraz Dorotę Pawlak, dziennikarkę programu "Uwaga".