Newsy

Nie żyje 3-latek przygnieciony bramą. Jak doszło do tej tragedii?

Newsy

Autor:
tam/Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN 24
policja

W miejscowości Nowa Gadka na terenie gminy Ksawerów w woj. łódzkim doszło to tragicznego wypadku. Metalowe ogrodzenie przygniotło małego chłopca. Mimo wysiłków lekarzy malca nie udało się uratować.

Nowa Gadka. 3-letni chłopiec przygnieciony bramą

W niedzielne (26 września) popołudnie strażacy z Pabianic (województwo łódzkie) otrzymali zgłoszenie o trzyletnim dziecku dziecku uwięzionym między metalowymi elementami rozsuwającej się przy pomocy silnika elektrycznego bramy wjazdowej. Do wypadku doszło na jednej posesji w miejscowości Nowa Gadka na terenie gminy Ksawerów.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Na miejscu strażacy zastali dziecko bez czynności życiowych uwięzione między elementami bramy. Uwolnienie chłopca było możliwe tylko przy użyciu specjalistycznego sprzętu - powiedział mł. kpt. Szymon Giza z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pabianicach w rozmowie z serwisem TVP3 Łódź.

Łódź. 3-latek przygnieciony bramą nie żyje. Jak doszło do wypadku?

Chłopczyk w bardzo ciężkim stanie został przewieziony do przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi. Niestety mimo starań lekarzy chłopca nie udało się uratować.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnią policja i prokuratura. W ocenie podkom. Ilony Sidorko z policji w Pabianicach najprawdopodobniej doszło do nieszczęśliwego wypadku. Kom. Aneta Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi dodała, że w chwili, gdy doszło do tragedii opiekunowie, dziecka byli trzeźwi.  

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:tam/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: RobsonPL/Getty Images

Pozostałe wiadomości