Newsy

Brytyjska celebrytka chciała złamać zasady kwarantanny w Australii. Zostanie deportowana

Newsy

podróż, pandemia, walizka, paszport

Skrajnie prawicowa brytyjska komentatorka Katie Hopkins zostanie deportowana z Australii po tym, jak zapowiedziała w mediach społecznościowych, że planuje złamać krajowe zasady kwarantanny - powiedziała w poniedziałek (19 lipca) minister spraw wewnętrznych Australii.

Katie Hopkins kwestionuje reguły kwarantanny w Australii

Brytyjska celebrytka, znana z podburzających antyimigranckich komentarzy, które spotkały się min. z krytyką ze strony komitetu ONZ ds. praw człowieka, kwestionująca pandemię i krytykująca antycovidowe działania brytyjskiego rządu, za co została zmuszona do opuszczenia kilku brytyjskich mediów, przyleciała do Sydney, aby wystąpić w programie telewizyjnym "Big Brother VIP" .

Już jej przylot do Australii wywołał oburzenie po tym, jak w ubiegłym tygodniu rząd zmniejszył o połowę liczbę obywateli Australii, którym wolno było wracać do domu co tydzień do 3 000, aby spróbować zmniejszyć ryzyko wycieku COVID-19 z hotelowej kwarantanny.

Ponad 34 000 Australijczyków, którzy chcą wrócić do domu, pozostaje za granicą. Dwa największe miasta Australii, Sydney i Melbourne, są zablokowane, aby powstrzymać epidemię koronawirusa spowodowaną bardziej zaraźliwym wariantem Delta.

Wszyscy przybywający do Australii muszą odbyć dwutygodniową kwarantannę w hotelu, gdzie min. muszą założyć maskę przed odebraniem posiłków, a następnie odczekać 30 sekund i po odejściu hotelowego personelu odebrać jedzenie. Katie Hopkins publicznie kwestionowała te reguły, na Instagramie umieściła film nagrany w pokoju hotelowym z zapowiedzią, że posiłek przyjmie nago, bez maseczki, przy otwartych drzwiach.

Australia deportuje Katie Hopkins

Minister spraw wewnętrznych Karen Andrews powiedziała, że Hopkins, mimo że usunęła film z sieci, zostanie deportowana. - To przerażające, że ta osoba tak się zachowywała – powiedział Andrews Australian Broadcasting Corp. - Wywieziemy ją z kraju, jak tylko uda nam się to zorganizować. To był policzek dla wszystkich Australijczyków, którzy są obecnie w izolacji i jest to po prostu niedopuszczalne zachowanie – dodała Andrews.

Seven Network i Endemol Shine Australia, producenci programu "Big Brother VIP", w którym miał wystąpić Hopkins, poinformowali w niedzielę, że jej kontrakt został anulowany. "Seven i Endemol Shine zdecydowanie potępiają jej nieodpowiedzialne i lekkomyślne komentarze podczas hotelowej kwarantanny" - podały firmy we wspólnym oświadczeniu.

Zobacz wideo: Madzia Wójcik z "Big Brothera" chce wrócić do Londynu?

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Kamila Glińska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości