Newsy

Brytyjska aktorka uratowała życie trójki dzieci. Przyjęcie urodzinowe mogło skończyć się tragicznie

Newsy

Aktualizacja:
d3sign/Getty Images

Nazwisko aktorki Tamzin Outhwaite nie schodzi z ust ludzi na całym świecie, poruszonych jej czynem. Wykazując się niezwykłą odwagą, a przede wszystkim zdolnością podejmowania szybkich decyzji, uratowała troje dzieci przed utonięciem. Wstrząsająca scena rozegrała się podczas urodzinowego przyjęcia siedmioletniego chłopca.

Kim jest Tamzin Outhwaite?

Aktorka Tamzin Outhwaite znana jest szerszej publiczności między innymi z ról w filmach, takich jak "Spełnione marzenie", "7 sekund", czy "Bez nadzoru". Swoją karierę zaczynała w teatrze, lecz popularność zyskała dopiero po udziale w uwielbianej na Wyspach Brytyjskich operze mydlanej "EastEnders". Aktorka ma obecnie 50 lat i okazuje się, że zaimponowała światu nie tylko swoją doskonałą grą aktorską. Bohaterska postawa, jaką się wykazała, poruszyła serca ludzi.

Wybierając się na kinderbal, Tamzin z całą pewnością nie spodziewała się zajścia, jakie miało tam miejsce. Spokojne przyjęcie urodzinowe przerodziło się koszmar, w momencie, gdy troje uczestniczących w nim dzieci zaczęło się topić w basenie.

O krok od tragedii

Aktorka bez wahania wskoczyła do wody, by uratować im życie. Obecni na imprezie goście z przerażeniem obserwowali całe zajście. "Bez wahania weszła do basenu i zabrała najmłodsze dziecko w bezpieczne miejsce, zanim wyciągnęła z wody pozostałą dwójkę" - opisują świadkowie zdarzenia.

Wszyscy zgodnie twierdzą, że Tamzin Outhwaite jest prawdziwą bohaterką, której błyskawiczna reakcja pozwoliła uniknąć tragedii.

Na imprezie było kilku lekarzy, którzy sprawdzili, czy dzieciom nic się nie stało. Wszystko było dobrze, ale ta sytuacja wstrząsnęła wieloma osobami

- tak opisuje reakcję świadków brytyjski tabloid "Daily Mail".

Gdyby nie godna naśladowania odwaga aktorki, nie wiadomo, jak skończyłoby się przyjęcie, na którym obecne były przecież małe dzieci.

Zobacz wideo: Tragiczne statystyki. Tylko w czerwcu utonęło 6 osób. "Najczęstszą przyczyną jest alkohol"

Zobacz także:

Poruszająca historia Anny Frank i Evy Schloss. "Miałam wtedy 15 lat i nie byłam gotowa na śmierć"

Polki bohaterkami w Szkocji. Uratowały ludzi z płonącego samochodu

Wokalistki z duetu Tatu udawały lesbijki. Po latach powiedziały, dlaczego to robiły. Jakie są teraz relacje między nimi?

Autor: Magdalena Brzezińska

Pozostałe wiadomości