Newsy

Utonął ratując dwoje dzieci, pod którymi załamał się lód

x-news

Newsy

Utonął ratując dwoje dzieci, pod którymi załamał się lód

x-news

Na zamarzniętym stawie pod dwoma dziewczynkami załamał się lód. 9-cio i 10-latkę próbował ratować 40-letni mężczyzna. On sam też zaczął tonąć. Reanimacja niestety zakończyła się niepowodzeniem. 

Reszel: utonął mężczyzna, który ratował dzieci na stawie 

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę późnym popołudniem w gminie Reszel w powiecie kętrzyńskim. Policja poinformowała o nim w niedzielę rano.

- Dwie dziewczynki, 9- i 10-latka bawiły się na zamarzniętym przydomowym stawie. Nagle lód zarwał się i obie znalazły się w wodzie - powiedziała oficer prasowa policji w Kętrzynie Ewelina Piaścik.

10-latka o własnych siłach dopłynęła do brzegu i wyszła ze stawu, ale 9-latka zaczęła znikać pod wodą. 

Kętrzyn: ratował dwie dziewczynki, pod którymi załamał się lód

Krzyki dziewczynek usłyszeli sąsiedzi. Jeden z nich, 40-letni, rzucił się do wody na ratunek 9-latce, niestety sam także zaczął tonąć.

- Na miejsce przybiegli inni sąsiedzi i dziadkowie jednej z dziewczynek. Wspólnymi siłami wydobyli z wody zarówno 9-latkę jak i 40-latka. Mężczyzna nie oddychał, więc rozpoczęto reanimację - powiedziała Piaścik.

Sąsiedzi reanimowali 40-latka do przyjazdu karetki, potem przejęli tę akcję ratownicy. Niestety czynności życiowych mężczyzny nie udało się przywrócić.  

- Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok zmarłego - podała Ewelina Piaścik z komendy w Kętrzynie. Ratownicy medyczni zbadali także dziewczynki, które wpadły do wody. Orzekli, że nic im się nie stało i dzieci wróciły do swoich domów.

Lód pokrywający jeziora jest bardzo kruchy i mało wytrzymały, ratownicy apelują, by pod żadnym pozorem nie wchodzić na tafle. 

Spacery po zamarzniętym jeziorze. WOPR ostrzega i apeluje o ostrożność. Zobacz wideo:

x-news

Zobacz też:

Szczepionka Johnson&Johnson zatwierdzona do użycia. Czym różni się od pozostałych?

Bisfenol F - szkodliwy związek z plastikowych opakowań. Dzieci mogą mieć przez niego niższe IQ 

Muniek Staszczyk prosi fanów o wsparcie. "Mój 86-letni tata przeżył cudem koronawirusa"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
1
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0