Pielęgnacja twarzy i ciała

Tatuaż jako dowód przyjaźni – najciekawsze wzory i pomysły

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:
Sezonowe przyjaźnie

Choć mawia się, że tatuaż to szaleństwo młodości, dziś stanowi popularną ozdobę ciała, a czasami symbol, dowód uczuć do drugiej osoby. Przykładem mogą być tatuaże wykonywane przez przyjaciółki – obrazki albo napisy, które są identyczne lub wzajemnie się uzupełniają.

Tatuaże to moda, która trafiła do Polski z Zachodu. Profesjonalnie wykonany tatuaż jest prawdziwym dziełem sztuki – ciała mężczyzn i kobiet zdobią obrazki o różnej wielkości i tematyce. Można je wykonać na każdej części ciała, rysunki są wielobarwne lub jednokolorowe. Wiele osób decyduje się na wytatuowanie ważnej daty, imienia albo sentencji. Kobiety zwykle preferują wzory kwiatowe, wybierają motyle, serca, kolorowe wzory geometryczne, panowie zaś wolą wyraziste i odważne obrazki. Jakie tatuaże będą najlepsze dla przyjaciółek?

Jaki wzór wybrać na tatuaże dla przyjaciółek?

Prawdziwą przyjaźń można podkreślić za pomocą odpowiedniego tatuażu. Ten specjalnie dobrany obrazek bądź napis powinien być ponadczasowy i przypominać o tym, jak wielką wartość ma przyjaźń. To pewnego rodzaju symbol, potwierdzenie więzi łączącej dwie osoby, dlatego nazywany jest tatuażem przyjaźni. Bardzo często wybierają go właśnie panie. Jaki wzór będzie odpowiedni, co wybrać, by podkreślić uczucia do drugiej osoby? Jakie tatuaże przyjaźni wybierają kobiety, a jakie panowie? Istnieją oczywiście pewne szczególnie popularne symbole, jednak nic nie powinno ograniczać wyobraźni – potwierdzeniem więzi mogą być najróżniejsze obrazki lub napisy – imiona, inicjały lub ważne daty. Najczęściej wybieranymi symbolami dozgonnej przyjaźni są serca, strzały, węzeł celtycki oraz znak nieskończoności. Panie najchętniej zdobią ciało obrazkami przedstawiającymi piórka, skrzydła, kwiatki, czterolistne koniczynki, motyle, wstążki, ptaki (sowy, gołębie). Oczywiście wzorów do wyboru jest znacznie więcej, w końcu dowodem uczuć może być dowolny obrazek, napis lub symbol.

Tatuaż dla przyjaciółki – mały czy duży?

Tatuaże przyjaźni mogą być małym, ledwie widocznym obrazkiem lub dużym, rzucającym się w oczy rysunkiem. Bywają umieszczane w takim miejscu, aby można było je ukryć pod ubraniem, albo na części ciała widocznej dla każdego – na dłoni, szyi, ręce. Zazwyczaj tatuaże wykonywane przez przyjaciółki znajdują się w podobnym miejscu – na plecach, na tym samym palcu, nodze czy ręce. Panie mogą również zrobić sobie rysunki na przeciwnych nogach lub dłoniach, dzięki czemu będzie to wyglądało tak, jakby wzory się uzupełniały. Jednym z pomysłów jest wykonanie dwóch różnych tatuaży, które po zestawieniu utworzą cały obraz. Mogą to być takie wzory jak np. połówki owocu, serca, lub dwie wzajemnie uzupełniające się sentencje. Czasami tatuaże mogą uzupełniać się na zasadzie kontrastu – słońce i księżyc, łuk i strzała, klucz i kłódka.

Jak wykonać tatuaż dla przyjaciółek?

Jeśli w planach jest wykonanie tatuażu dla przyjaciółek (dwóch lub większej grupy), wszystkie panie powinny razem udać się do zakładu, w którym rysunek zostanie profesjonalnie zrobiony. Tatuażysta powinien dobrać taki sam kolor i ewentualnie czcionkę oraz wzór (wielkość i kształt). Chodzi o to, aby powstające rysunki były takie same, a więc aby spełniły swoje zadanie i symbolizowały trwałość przyjaźni. Przed wizytą w salonie warto wybrać nie tylko wzór, lecz także miejsce, w którym ma znajdować się tatuaż. Uzgodnienie szczegółów pozwoli zaoszczędzić czas i sprawi, że nie dojdzie do nieporozumień między przyjaciółmi.

Tatuaże dla przyjaciółek – najmodniejsze wzory

Wybór tatuaży dla przyjaciółek jest tak duży, że nie sposób wymienić wszystkich możliwych wzorów. Panie mogą zdecydować się na:

 • dwie małe gwiazdki, np. na biodrach, w dole brzucha, czy na łopatce,
 • dwa serduszka wytatuowane na palcach lub na ręce,
 • dwie małe, kolorowe biedronki na dłoniach lub ręce,
 • słońce i księżyc na tych samych palcach,
 • wzory geometryczne na plecach u każdej z przyjaciółek,
 • inicjały przyjaciółek na rękach, dłoniach,
 • gwiazdki lub kwiatki na stopach,
 • serduszka nad kostką stopy,
 • znak nieskończoności na palcach,
 • uzupełniające się sentencje na wewnętrznej stronie rąk,
 • dwie połówki jabłka albo awokado umieszczone na wewnętrznej stronie rąk,
 • serca przebite strzałą,
 • ważki lub motyle umieszczone blisko dłoni,
 • znak nieskończoności bezpośrednio nad dłonią, po wewnętrznej stronie ręki,
 • znak zodiaku przyjaciółki lub jej ulubiona potrawa.

Ciekawym pomysłem jest wykonanie identycznego wzoru, ale u każdej z przyjaciółek na innej części ciała. Idea ta sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy tatuaż chce zrobić kilka pań (na ręce, plecach i np. na boku).

Zobacz także:

Jak się robi tatuaż, czyli co się kryje za rysunkami na ciele

Jakie są zalety tatuażu na rękawie? Które wzory wybrać i jak zaprojektować tatuaż?

Tatuaże na bliznach – kiedy można je zrobić? Jakie są najpopularniejsze wzory?

W Dzień Dobry TVN wielokrotnie poruszaliśmy temat tatuaży. Zobacz ciekawe rozmowy i materiały:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dougal Waters/Getty Images

Pozostałe wiadomości