tatuaże

  tatuaże

  Tatuaże są coraz popularniejsze. Z wyliczeń CBOS wynika, że rysunkiem na ciele może się pochwalić już około 10 proc. Polaków. Czy pracodawcy nadal odnoszą się do takich osób negatywnie? A może tatuaże nie utrudniają już życia? O tym w Dzień Dobry Wakacje opowiedziały dziennikarka Onetu, Karolina Opolska oraz pielęgniarka z Wojewódzkiego Szpitala w Kielcach, Karolina Zarzycka.

  Jak dbać o świeży tatuaż? Najlepiej dowiedzieć się tego u specjalistów wykonujących tego typu zabiegi. Wiele zależy od rodzaju tatuażu, obszaru ciała oraz indywidualnych cech związanych ze zdolnością skóry do regeneracji. Pielęgnacja tatuażu na pewno wymaga sporego rygoru. Nie należy lekceważyć tej kwestii, ponieważ odpowiednie stosowanie maści na tatuaż wpływa nie tylko na jego estetykę, ale i zdrowie całej skóry.

  Zofia Turkot pracuje jako modelka, a także zawodowo uczestniczy w targach książek, gdzie demonstruje ekskluzywnie oprawione dzieła. 30-latka, która w dawnych czasach zdecydowała się na tatuaże, dziś żałuje swojej decyzji. Z problemem z przeszłości pomógł uporać jej się dr Adam Gumkowski, chirurg AG Klinik.

  Choć mawia się, że tatuaż to szaleństwo młodości, dziś stanowi popularną ozdobę ciała, a czasami symbol, dowód uczuć do drugiej osoby. Przykładem mogą być tatuaże wykonywane przez przyjaciółki – obrazki albo napisy, które są identyczne lub wzajemnie się uzupełniają.

  Tatuaże na ciele nie zawsze są dobrze odbierane przez społeczeństwo. Mowa tu m.in. o miejscach pracy. Tatuaż rękaw ma tę zaletę, że w każdej chwili może zostać ukryty pod ubraniem. W przypadku tatuażu twarzy, dłoni lub szyi nie jest to możliwe. Dzięki rękawowi nadal można wyrażać swoją osobowość i poglądy bez ryzyka narażenia się na nieprzyjemności ze strony pracodawcy. Jakie są najciekawsze wzory tatuaży na rękaw?

  Karolina Gilon lubi tatuaże. Niedawno na jej dłoni pokazał się nowy. Co Karolina sobie wydziarała? Czy z powodu tatuaży była kiedykolwiek dyskryminowana? Co przedstawia tatuaż, który zrobiła dla swojej mamy? Z prezenterką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Na początku lipca tego roku Leszek Miler pochwalił się na Twitterze swoją dorosłą już wnuczką Moniką. Jej twarz nie jest nam obca - pojawiała się na zdjęciach ze swoim dziadkiem, ale miała wtedy kilka lat i wyglądała rozkosznie siedząc na barana u byłego premiera. Dziś jest studentką grafiki, a w przyszłości chce założyć własne studio tatuażu. Kiedy zrobiła sobie pierwszy tatuaż i, co na to dziadek? Czy po tweecie Leszka Millera spotkała ją fala hejtu? I jaki tatuaż Monika Miller zaproponowałaby Magdalenie Ogórek?

  Ks. Piotr Glas twierdzi, że farby używane do wykonywania tatuaży są "demonicznie przetwarzane". Czy posiadanie tatuażu to grzech? Prof. Zbigniew Mikołejko, filozof religii, którego gościliśmy w Dzień Dobry TVN mówi, że: "tatuaż jest tak stary jak kultura ludzka." A co o takim sposobie przyozdabiania ciała mówi Biblia? W studio Michał Kush, katolik posiadający kilka tatuaży, powiedział czy czuje się opętany przez diabła i dlaczego wytatuował sobie krzyż na przedramieniu. A co Wy myślicie o tatuażach?

  Według jednego z brytyjskich portali randkowych blondynki są już passe, a na topie są brunetki o niebieskich oczach, których ciała pokryte są tatuażami. Czy z taką tezą zgadzają się goście Dzień Dobry TVN: chirurg plastyk dr Marek Szczyt, właścicielka agencji modelek Małgorzata Leitner i model Michał Baryza?

  Wiele kobiet lubi ozdabiać swoje ciało kolorowymi i dużymi tatuażami. Niektóre z nich decydują się na wytatuowanie podobizn swoich dzieci. Zobaczcie, z jakimi uwagami spotykają się na co dzień kolorowe mamy.

  Margaret lubi tatuaże. Ile miała lat, kiedy zrobiła sobie pierwszy tatuaż? Jak zareagowali rodzice, kiedy się o nim dowiedzieli? Dlaczego została wyrzucona z internatu? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała piosenkarkę o jej grzeszki z młodości.

  Jakiś czas temu Dominika Gawęda zrobiła sobie tatuaż. Czy coś symbolizuje? Czy artystka poprzestanie na jednym tatuażu? A jakie tatuaże ma na swoim ciele Paweł Rurak-Sokal? Z członkami zespołu Blue Cafe rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Alternatywą dla tradycyjnej biżuterii mogą być tatuaże z henny lub przyklejane tatuaże metaliczne. Jak prawidłowo nakleić ozdoby? Czy wypada łączyć tatuaże z biżuterią? Do czego nosić pozłacane tatuaże? W studiu Dzień dobry TVN Tamara Gonzalez Perea, czyli blogerka Macademian Girl, zaproponowała kilka stylizacji z ozdobnymi tatuażami w rolach glównych. Co o nich myślicie?