Pielęgnacja twarzy i ciała

  Mieszkanki słonecznej Italii stanowią wzór do naśladowania dla wielu kobiet. Ich płomienny temperament i olśniewająca uroda stanowią połączenie, obok którego trudno jest przejść obojętnie. Sekret piękna Włoszek tkwi jednak nie tylko w genetyce, ale także w rozmaitych nawykach pielęgnacyjnych i odpowiednio dobranych kosmetykach. Jak dbają o siebie śródziemnomorskie piękności?

  Suche i popękane pięty to problem, z którym boryka się bardzo dużo kobiet. Większość z nich, aby móc latem założyć odkryte buty korzysta z profesjonalnych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Tymczasem, równie skuteczną procedurę można wykonać samemu w domowym zaciszu. Do jej przeprowadzenia będzie potrzebny popularny lek, który większość z nas ma w domach. O jaki środek chodzi i jak z jego pomocą przywrócić stopom piękny wygląd?

  W sezonie letnim nie brakuje okazji do eksponowania dekoltu, ramion czy nóg. Muśnięte słońcem ciało pięknie prezentuje się w zwiewnych sukienkach, kombinezonach czy zestawach złożonych z topu i szortów. Wakacyjna opalenizna to jednak nie wszystko. W celu jej podkreślenia warto sięgnąć po kosmetyki rozświetlające. Dzięki nim skóra nabierze zdrowego blasku i będzie odbijać światło niczym wytworna biżuteria.

  Wakacje, plaża, opalanie, nagle podnosisz rękę, a pod pachą widzisz ciemną plamę. Przebarwiona skóra to bardzo częsty problem u wielu pań. Dlaczego? Przyczyn może być sporo, od nieprawidłowego golenia po choroby hormonalne. Każdy przypadek należy więc skonsultować z lekarzem. My natomiast zdradzamy kilka dodatkowych sposobów, które pomogą w walce z uporczywym problemem.

  Golenie nóg bywa zmorą wielu kobiet. Często usuwanie owłosienia tradycyjną maszynką kończy się podrażnieniami czy niedokładnie wydepilowaną partią ciała. Sieć podbija nowy trend, który może ułatwić depilację tym sposobem. TikTokerka zajmująca się branżą beauty, krok po kroku opisała odkryty przez siebie patent.

  Lato trwa, a część osób już złapała pierwszą opaleniznę. Jak cieszyć się nią jeszcze długo po powrocie z plażowania, wymarzonych wakacji czy też po zwykłym opalaniu się na balkonie? Pamiętaj o tym, by dbać o skórę zarówno przed, jak i po opalaniu. Odpowiednie kosmetyki i profilaktyka będą niezbędne latem i w kolejnych miesiącach.

  Gua Sha to wywodząca się z chińskiej tradycji metoda masażu specjalną kamienną płytką. Jej działanie porównywane jest do działania botoksu. Prawidłowo wykonywany masaż widocznie poprawia kontur twarzy i zmniejsza głębokość zmarszczek. Jak uzyskać takie efekty? Sprawdziliśmy.