Pielęgnacja twarzy i ciała

Komórki macierzyste - cudowne odkrycie kosmetologii?

Pielęgnacja twarzy i ciała

GettyImages-1273369132.jpg

Komórki macierzyste pochodzenia roślinnego są składnikiem wielu kremów, maseczek czy ampułek do twarzy. Wykorzystuje się je do produkcji kosmetyków, ponieważ mają właściwości m.in. regeneracyjne. Jakie jeszcze mają zalety?

Komórki macierzyste - czym się charakteryzują

Komórki macierzyste to niedojrzałe komórki, które mają wyjątkową zdolność do samoodnowy. Ich potencjał wykorzystywany jest w wielu dziedzinach medycyny, a od jakiegoś czasu także w kosmetologii. Ze względu na właściwości regeneracyjne, łagodzące i nawilżające są m.in. składnikiem wielu kosmetyków. Produkty do pielęgnacji skóry bazują na roślinnych komórkach macierzystych, np. z jabłoni szwajcarskiej, róży damasceńskiej, wąkrotki azjatyckiej, winogron, magnolii, zielonej herbaty czy żeń-szenia.

Komórki macierzyste - w jakich kosmetykach

Odnajdziemy je w kremach, serum i ampułkach, których zadaniem jest ujędrnianie i odżywianie skóry, a także spłycanie zmarszczek. Kosmetyki te są adresowane głównie do pań z cerą dojrzałą. Po ich aplikacji cera jest rozświetlona i promienna.

Komórki macierzyste odnajdziemy również w produktach do demakijażu, ponieważ regulują one produkcję sebum i zmniejszają powstałe zaczerwienienia. Ponadto delikatnie oczyszczają skórę, nie pozostawiając uczucia ściągnięcia i podrażnienia.

Jak działają komórki macierzyste?

  • odmładzają skórę,
  • wyrównują koloryt,
  • stymulują produkcję kolagenu i elastyny,
  • utrzymują skórę w dobrej kondycji,
  • ochraniają przed wolnymi rodnikami,
  • zwiększają gęstość skóry.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Komórki macierzyste - polisa na życie

Autor: Karolina Kubicka

Pozostałe wiadomości