Pielęgnacja twarzy i ciała

Nowoczesne odmładzanie twarzy przy pomocy taśm. Na warsztat wzięliśmy lwią zmarszczkę Andrzeja Sołtysika

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:

Kinesiotaping estetyczny to rodzaj nieinwazyjnego zabiegu na twarz, dzięki któremu można zniwelować skutki upływającego czasu. Na czym on polega? Jak go prawidłowo wykonać? Zapytaliśmy o to terapeutkę masażu i ekspertkę od tapingu twarzy, Annę Olech.

Czym jest taping?

Choć kolorowe plastry wykorzystywane są głównie przez fizjoterapeutów w leczeniu dolegliwości ze strony mięśni i stawów, to coraz częściej sięgają po nie osoby przeprowadzające zabiegi kosmetyczne.

- Taping jest przedłużeniem terapii, którą możemy wykonać w gabinecie profesjonalnie, ale też w domu - najlepiej przed snem. Przez 8 godzin podtrzymuje nam to, co zrobimy przed jego przyklejeniem - wytłumaczyła Anna Olech.

Jak działa taping?

Kinesiotaping to elastyczne taśmy, które działają rozluźniająco lub wspomagająco (w zależności od aplikacji) na mięśnie. Można je stosować zarówno na ciało, jak i twarz.

- Przyklejane do skóry podnoszą tkanki podskórne, robiąc przestrzeń na krew, na limfę i jednocześnie odżywiają te tkanki, więc pobudzają regenerację. Dodatkowo rozluźniają mięśnie - powiedziała ekspertka.

Taśmy mają różne kolory, ale każdy z nich "działa" tak samo. Wyjątkiem jest beż, który przeznaczony jest dla osób z wrażliwą cerą.

- To jest bardzo bezpieczne - stwierdziła terapeutka masażu.

Częstotliwość stosowania zależy od kondycji skóry. Ważne jest jednak, by twarz wcześniej przygotować przy pomocy masażu, skupiając się na problematycznych miejscach. Jeżeli nie możemy taśm trzymać przez całą noc, należy je nosić przez co najmniej 3-4 godziny w ciągu dnia .

- Możemy nawet codziennie, (...) przy czym to jest taka dawka uderzeniowa. Po pewnym czasie lepiej co dwa, trzy dni, (...) by dać skórze odpocząć - dodała Anna Olech.

Efekty tapingu są szybko zauważalne. W przypadku obrzęku limfatycznego - nawet kolejnego dnia, natomiast różnica w wyglądzie zmarszczek widoczna jest po 5-7 regularnych użyciach taśm.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości