Azjatycka pielęgnacja, czyli oczyszczanie skóry gąbeczkami. Jak to robić prawidłowo?

Gąbki do mycia twarzy i ciała
Nawet najlepszy makijaż nie pomoże naszej cerze, gdy nie będziemy o nią dbać. Azjatki poświęcają nawet godzinę dziennie na demakijaż. Czy warto iść ich śladem i korzystać z różnych gąbeczek do mycia twarzy? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym kosmetolog Justyna Gałat.

Demakijaż twarzy

Każdego dnia warto pozbywać się z twarzy nałożonego wcześniej makijażu. Mówi się bowiem, że demakijaż to inwestycja w dłuższą młodość skóry. Jeżeli nie zmyjemy pozostałości kosmetyków, mogą pojawić się skutki - niedoskonałości, szary koloryt, podrażnienia, a nawet zmarszczki.

- Demakijaż to jest tak naprawdę wstępny etap do oczyszczania skóry. Oczywiście, to jest też bardzo istotne, czy wykonujemy go rano czy wieczorem, w zależności od produktów, które aplikujemy. W tym momencie niewątpliwie tego makijażu nakładamy trochę mniej, ze względu na maski, które nosimy, natomiast nadal jest to bardzo istotny element - tłumaczyła kosmetyczka Justyna Gałat w Dzień Dobry TVN.

W ostatnich latach szczególnie popularna stała się koreańska pielęgnacja skóry. Rynek obiegło mnóstwo azjatyckich gadżetów do oczyszczania twarzy, które są niezwykle skuteczne. Jednymi z nich są gąbeczki.

Rodzaje gąbeczek do mycia twarzy

W drogeriach czy w Internecie można spotkać ogromną liczbę gąbeczek, przeznaczonych do różnych rodzajów skóry. Mają one wiele zalet.

- Te gąbki bardzo dobrze spieniają kosmetyki , co od razu wpływa na kwestię ekonomiczną, rzeczywiście te produkty stają się też dużo bardziej wydajne - podkreślała kosmetolog.

Wiadomo, że do mycia twarzy bardzo dobrze sprawdzają się gąbki konjac . Są najbardziej delikatnym i skutecznym produktem do oczyszczania skóry, a badania wykazały, że robią to bardziej efektywnie niż normalne myjki czy nawet gąbki morskie. Ponadto są wolne od zanieczyszczeń i potencjalnie szkodliwych dla skóry bakterii.

- Bardzo często są uzupełniane różnego rodzaju składnikami dodatkowymi, jak np. węgiel drzewny czy glinki - mówiła ekspertka.

Warto bowiem wiedzieć, że różne rodzaje gąbek spełniają inne funkcje.

- Gąbki celulozowe wymagają zmoczenia przed użyciem. I one się świetnie sprawdzą przy zmywaniu różnego rodzaju masek, produktów przy zabiegach kosmetycznych. (...) Ze względu na swoją strukturę nie posiadają mocno złuszczających właściwości - zdradziła Justyna Gałat.

Przechowywanie i czyszczenie

Na większości gąbeczek znajdują się sznurki, by móc je zawiesić w chłodnym miejscu po to, żeby się wysuszyły, bez rozwijania się bakterii. Ze względu na to nie należy przechowywać gąbek w łazience czy pod prysznicem.

- Warto o nie zadbać. To wpływa także na ich żywotność - stwierdziła nasza rozmówczyni.

Gąbki można raz na jakiś czas przepłukać wrzątkiem, w celu dokładniejszego ich oczyszczenia. W niektórych przypadkach jednak takie działanie może wypłukać składniki aktywne i witaminy.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

podziel się:

Pozostałe wiadomości