Skóra twarzy jest delikatna, dlatego wymaga szczególnej troski. By była gładka, nawilżona, jędrna i świetlista, trzeba odpowiednio o nią dbać każdego dnia.
Dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry to nie lada wyzwanie. Na sklepowych półkach nie brakuje preparatów o enigmatycznych nazwach. Serum, esencja czy booster to tylko niektóre z nich. Jak dokonać właściwego wyboru podczas zakupów? W jakiej kolejności nakładać poszczególne produkty?
Aplikacja kremu na twarz to ważny etap rutyny pielęgnacyjnej. Odpowiednio dobrany kosmetyk znacząco poprawia kondycję skóry, a co za tym idzie pozwala dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Konkretne przeznaczenie i skład produktu to jednak nie wszystko. Okazuje się, że nie bez znaczenia pozostaje także technika jego nakładania. Przekonują o tym miłośnicy glidingu.
W sklepach możemy znaleźć masę urządzeń do masowania, ujędrniania czy oczyszczania skóry twarzy. Po które warto sięgnąć, by nie wydać pieniędzy na marne?
Na proces starzenia ma wpływ bardzo wiele czynników. Również te, które mogą wydawać się nieistotne lub w żaden sposób niezwiązane z upływającym czasem.
Trendy związane z pielęgnacją skóry mogą być równie fascynujące, jak nowinki ze świata mody. W końcu zdrowa i promienna cera to nasza wizytówka, a zakup nowego kremu może przynieść więcej korzyści niż kolejna para butów w garderobie. W 2021 roku prym wiodły kosmetyki z niacynamidem, kwasem azelainowym, bakuchiolem czy olejem z jagód acai. Nowy rok w kalendarzu to odpowiedni moment na poszerzanie urodowych horyzontów. Jakimi składnikami kosmetycznymi będziemy zachwycać się w najbliższych miesiącach?
Samodzielne wykonane maseczki na twarz to podstawa zdrowej pielęgnacji skóry. Zamiast sięgać po gotowe kosmetyki pełne ulepszaczy i konserwantów, lepiej zastosować w domu swoje mieszanki. W takim przypadku zyskamy pewność, co do naturalnego składu maseczki na twarz.
Krem do cery naczynkowej niweluje zaczerwienienia oraz ma pozytywny wpływ na ściany naczyń krwionośnych. Powinien również nawilżać, wzmacniać ochronną warstwę lipidową skóry, i tym samym zabezpieczać ją przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Naturalny krem do cery naczynkowej należy stosować dwa razy dziennie, zarówno latem jak i zimą.
Skóra twarzy każdego dnia narażona jest na niekorzystne działanie smogu, światła słonecznego, ogrzewania czy klimatyzacji. Na pogorszenie jej kondycji wpływają także zawrotne tempo życia i stres. Uciążliwe problemy z cerą mogą spędzać sen z powiek osobom w każdym wieku, a podstawowe zabiegi pielęgnacyjne nie zawsze pozwalają się ich pozbyć. Kuracja detoksykująca to rozwiązanie, które pomaga uporać się z niejedną bolączką i błyskawicznie przywrócić piękny wygląd zmęczonej skórze. Na czym dokładnie polega?
Wieczorna pielęgnacja to super ważna sprawa. I choć mówi się na jej temat dużo, tak naprawdę niewiele kobiet wie, jak w zasadzie powinna ona wyglądać. Jeśli więc i ty potrzebujesz małej ściągi, przedstawiamy poniżej instrukcję krok po kroku, która ułatwi ci dbanie o urodę nocną porą.
Tajemnicę młodego wyglądu kobiety próbują odkryć od lat. I choć nie jest to sekret pilnie strzeżony, wiele dziewczyn na co dzień popełnia kilka prostych błędów, które odwodzą je od upragnionego celu, czyli zachowania przez lata skóry pełnej młodzieńczego blasku. Co więc zrobić, by cera zawsze wskazywała mniej, niż pesel? Przedstawiamy nawyki, które warto zacząć stosować już dziś.
Od jakiegoś czasu można w sieci przeczytać o pewnym trendzie w pielęgnacji skóry. Jest on dość kontrowersyjny, ponieważ dotyczy rezygnacji z aplikacji kremu wieczorową porą. Bezkremowe noce, bo to o nich mowa, mają swoich zwolenników i przeciwników. Zapytaliśmy kosmetologa – Emilię Wieczorkowską, do której grupy lepiej przynależeć.
Szukając kremu czy balsamu w pierwszej kolejności kierujemy się do drogerii. Czy to właściwa droga? Pewnie, choć nie jest jedyna. Dobrze bowiem wiedzieć, że również na aptecznych półkach znajdują się produkty kosmetyczne, które warte są naszej uwagi. Dlaczego? A chociażby dlatego, że mają niższą cenę i taką samą moc działania. Co jeszcze warto wiedzieć o tego typu preparatach? O tym porozmawialiśmy z dermatologiem, dr n. med. Katarzyną Osipowicz.
Nasza skóra nie lubi miejskiego życia. A dzieje się tak przede wszystkim ze względu na duże dawki smogu, słońca i stresu, które betonowe dżungle fundują nam każdego dnia. Czy można się jakoś przed tym bronić? Jasne, a ucieczka z metropolii wcale nie jest jedynym rozwiązaniem. Co więc robić? Kluczem jest właściwa pielęgnacja.
Większość z nas kojarzy ją głównie z halloweenową dekoracją lub rozgrzewającą zupą-kremem. Dynia, bo o niej mowa, to królowa wśród jesiennych owoców. Dlaczego warto dołączyć do grona jej miłośników? Bo jest ona źródłem zarówno zdrowia, jak i urody. Co ważne – z jej supermocy możesz korzystać nie tylko regularnie wkładając kawałki dyni na talerz, lecz także robiąc na jej bazie kosmetyki domowej roboty.
Jak się okazuje lista grzechów głównych w pielęgnacji twarzy jest całkiem długa. Co się na niej znajduje? Przede wszystkim złe nawyki. Jeśli więc chcesz cieszyć się jędrną, gładką i promienną cerą, jak najprędzej wyeliminuj je z codziennych rytuałów.
Choć mogłoby się wydawać, że wybór kremu do twarzy nie jest zadaniem trudnym, w rzeczywistości gdy stajemy przed drogeryjnym regałem, bardzo często nie wiemy, po jaki produkt warto sięgnąć. Czy dobrym pomysłem będzie zakup preparatu dopasowanego – przynajmniej z nazwy – do naszego wieku? A może opcja 2w1 okaże się najlepszym i kompleksowym rozwiązaniem? Wzięliśmy ten temat pod lupę i odpowiedzi poszukaliśmy wraz z ekspertem – dr n.med. Katarzyną Osipowicz.
Krem BB jest na tyle uniwersalny, że może go stosować każda kobieta. To dobra alternatywa dla tradycyjnego podkładu, chociaż ma zdecydowanie więcej właściwości pielęgnacyjnych.
Jak się okazuje cytryny nie może zabraknąć nie tylko w kuchni, ale też w łazience. Jej niesamowite właściwości zauważono już wcześniej, przez co obecność soku z cytryny zauważyć można w niejednym kosmetyku. Czy nakładanie cytryny na twarz jest bezpieczne?